– Sajnos Ernő öcsém éppen olyan megtévesztett magyar, mint sok ezer másik, akik a magyar kormánnyal szembeni esetleges nemtetszésüket azzal mutatják ki, hogy suttyó Peti szolgálatába állnak – fogalmazott lapunknak Pongrátz András ’56-os szabadságharcos, aki Magyar Péter november negyedikei megemlékezésére reagált.
A Tisza elnöke Kiskunmajsán járt, ahol Pongrátz Gergely, a Corvin köz egykori főparancsnoka és fivére, Pongrátz Ödön sírhelye is található. Magyar az ’56-os múzeumot és ifjúsági tábort Pongrátz Ernővel, a Pongrátz testvérek unokaöccsével kereste fel.
A múzeumot még Pongrátz Gergely alapította a 90-es évek első felében, az egykori tanyai iskola két tantermében az ’56-os forradalomra emlékező kiállítást rendezett be, ő maga pedig a tanítói lakásba költözött, s személyesen fogadta a látogatókat.
Halála után a bátyja, Ödön vette át a helyét, s vezette a múzeumot egészen 2009-ig. A múzeum területén ifjúsági táborokat is szerveztek, azzal a céllal, hogy az ide látogató fiatalok egész életükre elkötelezett hívei legyenek a forradalom eszmeiségének, s legyenek készek és képesek azt önkéntesként cselekvően is szolgálni.
Az Amerikában élő, a Sztálin-szobor ledöntésében kiemelkedő szerepet vállaló Pongrátz András most úgy fogalmazott, Ernő liberális amerikai iskolai neveltetésével sajnos egy könnyen megtéveszthető személy. – Gergely bátyám épp úgy, mint Ernő édesapja is, és mi, a Corvin közben harcolt Pongrátzok nem vihetők ilyen téves útra, mint amelyet Magyar Péter jár.
De ez nem fog sokáig tartani, mert a gazemberség hamar ki fog derülni, miként a balos Tisza párti pedofília már ki is bújt a zsákból
– mondta Pongrátz András. Hozzátette, unokaöccse azért vette fel a kapcsolatot Magyar Péterrel, mert a politikus azt ígérte neki, segít a kiskunmajsai múzeumot és a tábort talpra állítani.
A hatás érdekében egyébként Magyar Péter ottjártakor hazudott is a múzeum állami támogatásáról.
– Gondolom, nem lepődik meg senki, hogy a magát nemzetinek hazudó kormány egy fillér támogatást nem ad ennek a múzeumnak a fenntartására, sem az ifjúsági tábor fenntartására. Mind a kápolna, mind a múzeum közadakozásból, Pongrátz Gergely gyűjtésének köszönhetően jött létre – hazudta Magyar Péter, hiszen a valóság az, hogy a Kiskunmajsa-Marispusztán álló épület felújításához jelentős támogatást adott a magyar állam.
– Tény, hogy az Orbán-kormány korábban támogatta a Gergő által létrehozott múzeumot, de az is tény, hogy van még tartozása az '56-os emlékhelyet, és a forradalom örökségét illetően. Nem szeretném, ha a kormány elfelejtené 1956-ot. Az ifjúsági tábor valóban nincs túl jó állapotban, Ernő pedig most azt gondolja, Magyar Péter tényleg segíteni fog – vélekedett a forradalmár, aki nem bízik abban, hogy ebből lesz valami. Szerinte ugyanis Magyar Péter nem egy komoly, megbízható ember.
– Egy olyan emberre, aki azt tette a feleségével, amit tett, nem lehet rábízni egy országot
– hangsúlyozta Pongrátz András.
Az ’56-os hős nem először bírálja a Tisza elnökét, október elején az ellen szólalt fel, hogy a Jobbik után Magyar Péter is kisajátította volna a lyukas zászlót.
– A globalista Európai Néppárt frakciójába beülő Magyar Péter legújabban azzal állt elő, hogy mostantól a Tisza Párt jelképe az 1956-os lyukas zászló.
Nem újdonság ez a kisajátítási kísérlet, hiszen volt már a rendszerváltás után olyan párt, amely úgy próbálta kisajátítani az általunk ’56-ban használt szimbólumot, hogy közben a politikájuk köszönőviszonyban sem volt a magyar történelem legtisztább antikommunista szabadságharcának szellemiségével – fogalmazott akkor Pongrátz András.