Kiderült, ki lesz az új szakképzésért felelős helyettes államtitkár

Januárban áll munkába.

2024. 12. 30. 8:54
Püspökladány, 2018. november 25. Furkó Sándor tanuló esztergál a lakatos műhelyben. Évente 25-30 tanuló számára, 5 szakma gyakorlati képzéséhez ad lehetőséget a püspökladányi T.M.T. Fém és Műanyagfeldolgozó Kft., ahol felnőttképzés is folyik. MTVA/Bizományosi: Oláh Tibor *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítője közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt. Fotó: Oláh Tibor
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Új helyettes államtitkárral bővül januártól a Kulturális és Innovációs Minisztérium, Pálmai Gergely a szakképzésért felel majd – jelentette be a tárca. Közölték,

az új helyettes államtitkár jogász végzettséggel rendelkezik, és az elmúlt években jelentős tapasztalatot szerzett a szakképzés területén. 

2023 januárjától a Szakképzési Szabályozási és Intézményirányítási Főosztály vezetőjeként tevékenykedett, ahol kiemelkedő szerepet vállalt a szakképzés fejlesztésében.

Mint írták, 

Pálmai Gergely feladata helyettes államtitkárként tovább erősíteni a magyar szakképzés sikereit.

– Mára Magyarország szakképzési nagyhatalom lett, köszönhetően a 2020-ban elindult fejlesztésnek, amely tovább folytatódik. A 21. századi szakképzőintézmény-fejlesztési program keretében 2024-ben is jelentős fejlesztések indultak el. Országszerte 18 szakképzési centrum 31 intézményének 34 helyszínén valósulnak meg beruházások, csaknem 96 milliárd forint értékben. 2024-ben is többen választották a szakképzést az általános iskola 8. osztályának elvégzését követően, így mintegy 325 ezer tanuló kezdte meg a tanévet a szakképzésben – olvasható a közleményben, melyben azt is írták, 

a szakképzés során a fiatalok jelentős ösztöndíjban, majd később munkabérben is részesülnek, illetve munkakezdésüket követően immár a munkáshitel is rendelkezésükre áll. 

– 2025-ben folytatódik az oktatók bérének emelése is, januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a szakképzésben dolgozó oktatók bére, így a legalacsonyabb oktatói bér is eléri a havi 705 ezer forint mértéket. Azaz a 2020. évi bérek 2,5-szeresükre emelkednek – emelték ki.

A szakképzésért felelős helyettes államtitkári pozíció Pölöskei Gáborné 2024. október 31-ei nyugdíjba vonulásával üresedett meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.