A balesetet szenvedett, stroke-gyanús, vagy belső vérzéses betegek gyorsabb és pontosabb diagnózisát mostantól a világ egyik legkorszerűbb CT-berendezése segíti a Semmelweis Egyetemen. Magyarországon elsőként itt helyezték üzembe a Siemens Naeotom Alpha fotonszámláló CT-t, amely világszinten is kimagasló technológiát képvisel.
Gyors és precíz diagnózis életmentő helyzetekben
A Siemens Naeotom Alpha CT kifejezetten a sürgősségi és traumatológiai esetek kivizsgálására készült. A korszerű technológia alacsony sugárdózissal dolgozik, miközben a hagyományos CT-khez képest jóval részletgazdagabb képeket készít. Ennek köszönhetően már egészen kisméretű elváltozások is felismerhetők, ami jelentősen növeli a betegek gyógyulási esélyeit.
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora kiemelte, hogy az új CT-készülék óriási előrelépést jelent a diagnosztikában.
A Semmelweis Egyetem az ország zászlóshajó intézménye, amely az oktatás, a kutatás és a gyógyítás terén is utat mutat. Az új CT pedig ezekben mind kulcsszerepet játszik
– fogalmazott a rektor.
Rekordok és új lehetőségek
A Semmelweis Egyetemen már három éve működik egy hasonló műszer, amellyel eddig mintegy harmincezer vizsgálatot végeztek. Az intézmény tartja a világcsúcsot is: egyetlen nap alatt 150 CT-vizsgálatot végeztek el. A második készülék üzembe helyezésével évente akár további harmincezer vizsgálatot is el tudnak végezni, ezzel tovább javítva a sürgősségi betegellátást.
Vincze Rita, a Siemens Healthcare Kft. ügyvezetője elmondta, hogy a berendezés rendkívüli gyorsasága és precizitása nemcsak a diagnosztikát, hanem a betegek ellátását is forradalmasítja.
Nemzetközi kutatások középpontjában
Maurovich Horvat Pál, az Orvosi Képalkotó Klinika igazgatója arról beszélt, hogy a Siemens CT-kkel dolgozó külföldi klinikákkal közösen létrehoztak egy nemzetközi kutatóhálózatot. A cél, hogy a modern képalkotó technológia segítségével új tudományos eredményeket érjenek el, különösen a kardiológiai diagnosztika területén.