Jelenleg tizenhét áldozatsegítő központ működik Magyarországon, a cél pedig az, hogy minden vármegyében legyen ilyen.
– Ennek érdekében folyamatosan bővítjük, építjük az áldozatsegítés rendszerét – fogalmazott Király Nóra, az áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos a Gyermekotthonos gyermekekért című áldozatvédelmi szakmai fórumon.
A miniszteri biztos bízik benne, hogy a segítőközpontok hozzá tudnak járulni, hogy a gyermekvédelem rendszere minél zökkenőmentesebben működjön.
Az áldozatsegítő központokban képzett pszichológusok, jogászok, szociális munkások foglalkoznak a hozzájuk fordulókkal
– mondta Király Nóra, hozzátéve, hogy az Igazságügyi Minisztérium (IM) és a Belügyminisztérium (BM) egyaránt kiemelten fontosnak tartja a gyermekvédelem és az áldozatsegítés témakörét, amely két összekapcsolódó terület.
– Azon dolgozom elhivatott kollégáimmal együtt, hogy minél több áldozatnak tudjunk segíteni Magyarországon. Ezzel párhuzamosan a rendőrség a BM égisze alatt azon dolgozik, hogy minél kevesebb bűncselekmény történjen Magyarországon – fogalmazott a miniszteri biztos. A két szakterületen több ezer kolléga dolgozik igazi összefogásban. Jelezte: az igazságügyi tárcának több mint 160 együttműködése van, az egyik fő partnerük a rendőrség.
Emellett gyámhatóságok, családvédelmi szolgálatok, egyházak, állami cégek, civil szervezetek, segélyszervezetek is részt vesznek a közös munkában
– sorolta Király Nóra, megköszönve mindazok erőfeszítéseit, akik a gyermekvédelemben dolgoznak. Hozzátette: a gyermekvédelmi intézményekben, lakásotthonokban szívszorító munka folyik, az ágazatban dolgozó szakemberek elképesztő munkát végeznek.