Amikor megérkezett, egy gumilövedékes forgópisztollyal a kocsiból a fiú irányába lőtt, azonban nem őt találta el, hanem a gyorsétterem kirakatát. Az üvegen egy kör alakú lyuk keletkezett. A megcélzott és két barátja megrettent, és futva a közeli aluljáróba menekült.
A támadó követte őket, és leérve ismét a fiúra lőtt, azonban ekkor az egyik barátja hátát találta el, nyolc napon belül gyógyuló sérülést okozva. A megsérült férfi kiabálni kezdett, így az elkövető a további üldözéssel felhagyva eltávozott.
A vádlott nagy forgalmú közterületen, az éjszakai órákban tanúsított, kihívóan közösségellenes, erőszakos cselekménye alkalmas volt arra, hogy megbotránkozást vagy riadalmat keltsen. A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség a férfit fegyveresen elkövetett garázdasággal és rongálással vádolta meg a vádiratában. A kerületi ügyészség arra tett indítványt, hogy a bíróság az ügyben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben hozzon érdemi döntést.
A kerületi ügyészség indítványozta, hogy a Pesti Központi Kerületi Bíróság felfüggesztett börtönbüntetést szabjon ki a bűncselekményt beismerő és büntetlen előéletű vádlottal szemben. A férfi egy másik ügyben is gyanúba keveredett, jelenleg amiatt van letartóztatásban.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!