Minden megválasztott európai parlamenti képviselőnek az a kötelessége, hogy a magyar emberek érdekében álljon ki – jelentette ki Deutsch Tamás a közösségimédia-oldalára feltöltött videójában. A Fidesz–KDNP EP-képviselője leszögezte: „Bármekkora vitában is vagyunk egymással, arra egyetlenegy Magyarországon megválasztott európai parlamenti képviselő sem vetemedhet, hogy a vélt politikai igaza érdekében a saját hazája ellen áskálódjon.”

A Tisza Párt nem egyszerűen ezt teszi, hanem immár a nagy nyilvánosság előtt ezzel büszkélkedik
– hívta fel a figyelmet Deutsch Tamás. Hozzátette: Brüsszel a Tisza Párttal együtt olyasmit tesz, ami ronthatja a magyar polgárok életkörülményeit, ez pedig – szerintük – segíti a baloldali párt hatalmi törekvéseit.
Az EP-képviselő szerint azonban egy dolgot elfelejtettek: azt, hogy ez Magyarország.
Itt mi az ilyen alakokat ismerjük. És az ilyen alakokat messze el szoktuk zavarni
– mutatott rá Deutsch Tamás.
Az EP-képviselő mindezt Kollár Kinga botrányt keltő kijelentéseivel kapcsolatban mondta, ugyanis Magyar Péter embere azt mondta: örül annak, hogy a hazánknak járó pénzek visszatartása hatékony, mert így a magyarok életszínvonala romlik, és ez segíthet a Tisza Pártnak a következő választáson.