Kiszivárgott egy belső dokumentum, ez a Néppárt belső iránymutatása arról, hogyan kényszerítik ki, hogy minden delegáció, így a Tisza-delegáció is igazodjon a néppárti irányvonalhoz – osztotta meg közösségi oldalán Dömötör Csaba, aki kifejtette, hogy Manfred Weber nem csupán elvárja Ukrajna támogatását Magyar Pétertől, hanem egy belső szabályzattal érvényesíti akaratát és kényszeríti ki a Tisza Párt brüsszeli voksait.
A dokumentum részleteiről a Magyar Nemzeten is olvashattak, ami rámutat arra is, hogyan néz ki a gyakorlatban Magyar Péterék néppárti tagsága.
Talán még emlékeznek, 2024 tavaszán Manfred Weber a Népszavának arról beszélt, hogy három alapvető feltételük van, amelyet mindenkinek be kell tartania, aki hozzájuk akar tartozni: „Európa, Ukrajna és a jogállamiság pártján kell állnia”. Magyar Péterék tehát alapvető feltételként Ukrajna támogatását vállalták, amikor a háborúpárti Európai Néppárt képviselőihez csatlakoztak.
Kedden pedig kiderült, mit is jelent ez pontosan.
Politico nevű brüsszeli hírportál bemutatott egy 12 oldalas néppárti belső, eddig titkos szabályzatot, amely a Tisza Párt képviselőit is köti. A fősodratú-globalista lap sem takargatja, hogy Weber kevésbé pozitív ösztönzőkkel, inkább „korbácsokkal” garantálja a képviselői hűségét.
Ennek mentén, aki esetleg nem követi a párt irányvonalát, az a belső, titkos szabályzat szerint kevesebb időt kap hozzászólásokra, és nem tölthet be fontos pozíciókat a brüsszeli buborékban. Nem véletlen, hogy Tarr Zoltán tiszás delegációvezető már tavaly úgy fogalmazott: „sok szempontból valóban a néppárti álláspontra támaszkodunk, ami egyfajta kötelezettség is, és ez megint abból fakad, hogy ha valaminek a tagjai vagyunk, akkor ne kérdőjelezzük meg folyamatosan azt, hogy a tagságunkból fakadó és vállalt kötelezettségeket, álláspontokat hogyan és milyen módon képviseljük.”
Szintén érzékeny pont lehet Magyar Péterék számára, hogy előre jelezniük kell Webernek, ha a képviselőik nem jelennek meg Brüsszelben. Minderre a dokumentum szerint azért van szükség, mert „az EPP-frakció csak akkor marad a legerősebb és a legbefolyásosabb politikai csoport az Európai Parlamentben, ha a csoport és a csoport irányvonala iránti lojalitást fenntartják”.