Vádat emeltek egy cégvezető ellen, aki nyolcvanmilliónyi áfát csalt el

A férfi megbízott egy nőt, hogy könyveljen számára, azonban a megbízás alatt nem bocsátotta a könyvelő rendelkezésére a könyvelés alapjául szolgáló bizonylatokat.

2025. 04. 24. 10:41
Illusztráció Fotó: Shutterstock
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fővárosi Főügyészség különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette miatt emelt vádat egy cég irányítója ellen, aki csaknem nyolcvanmillió forint adót csalt el.

A főügyészség az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy egy 44 éves vállalkozó a háttérből irányított egy céget, amely gazdasági tevékenységet folytatott, építőipari kivitelezési – bontási, villanyszerelési, aszfaltozási, festési, javítási – tevékenységet végzett, ezen túl HR-tanácsadási, informatikai és hobbifotósként fotós szolgáltatásokat is vállalt.

A tevékenységével összefüggésben számlákat állított ki gazdasági partnerei részére, akik azok áfatartalmát megfizették a számára.

A férfi megbízott egy nőt, hogy könyveljen számára, azonban a megbízás alatt nem bocsátotta a könyvelő rendelkezésére a könyvelés alapjául szolgáló bizonylatokat.

A könyvelőt az áfabevallási kötelezettség „nullás” adattartalommal történő teljesítésére utasította, annak ellenére, hogy valójában rendszeres bevétele volt a cégnek, emellett volt olyan, hogy ellátta a könyvelőt adatokkal, azok azonban nem voltak valósak.

A férfi összességében ily módon – több év alatt – 76 millió forint áfát titkolt el és nem fizetett be – írták.

A Fővárosi Főügyészség a férfit különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen és közvetett tettesként elkövetett költségvetési csalás bűntettével és folytatólagosan, közvetett tettesként elkövetett hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolta meg, vele szemben végrehajtandó börtönbüntetés, pénzbüntetés, valamint cégvezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta a Fővárosi Törvényszék előtt – áll a közleményben.

Borítokép: Illusztráció (Forrás: Shutterstock)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.