Magyar programot reklámoz a Wizz Air

Az utóbbi harminc év alatt egyik program sem épült be olyan gyorsan az egyetemek és a hallgatók mindennapjaiba, mint a Pannónia ösztöndíjprogram – hangzott el a Liszt Ferenc repülőtéren.

2025. 05. 05. 18:46
Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter mai ferihegyi sajtótájékoztatója a Pannónia Ösztöndíjprogramról

MTI Fotószerkesztõség
Illyés Tibor
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Pannónia ösztöndíjprogram messze jobb, mint az Erasmus – jelentette ki Hankó Balázs a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

A kultúráért és innovációért felelős miniszter bemutatta az ösztöndíjprogram logóját a Wizz Air egyik repülőgépén. A gép hátsó részén elhelyezkedő függőleges vezérsíkon reklámozzák majd a programot.

Budapest, 2025. május 5.
Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter (j) és Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára a programban részt vevő diákok társaságában a Pannónia Ösztöndíjprogramról tartott sajtótájékoztatón a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2025. május 5-én.
MTI/Illyés Tibor
Hankó Balázs szerint a Pannónia ösztöndíjprogram megelőzi az Erasmust (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

A Pannónia ösztöndíjprogram „Mi a világra nyitunk!” szlogenjét ezentúl ez a gép fogja népszerűsíteni világszerte. Első ízben azt a Brüsszelt vette célba, amely a miniszter szavai szerint

minket korlátozni és bezárni akar.

A miniszter kifejtette, hogy a magyarok kreatívak, és a fiatalok számára minden lehetőséget biztosítanak a nemzetközi térben. Ezért hívták életre tavaly a Pannónia programot, amely Európa és a világ legjobb egyetemeire juttatja el a magyar diákokat.

A politikus szerint a magyar támogatás sokkal rugalmasabb, mint az Erasmus, hiszen az utóbbival ellentétben a magyarok támogatása nem csak féléves külföldi oktatást biztosít, hanem néhány napra is ki lehet utazni egy külföldi egyetemre. Az ösztöndíjak magasabbak, és ami még nagyon fontos egy hallgató életében, teljes kreditelismerést kapnak a kint elvégzett tanegységek.

Amíg az Erasmusnál négy hónapra egymillió forint ösztöndíjat kapnak, addig a Pannónia programban 1,6 millió forintot, ráadásul az összeget nem kell előfinanszírozni, hanem előzetesen a diákok rendelkezésére bocsátják.

Az utóbbi harminc év alatt egyik program sem épült be olyan gyorsan az egyetemek és a hallgatók mindennapjaiba, mint a Pannónia ösztöndíjprogram.

A program mögött van egy óriási felhajtóerő: a közös hit és meggyőződés arról, hogy Magyarországon minden hallgatónak jogot és lehetőséget kell adni arra, hogy a világban tapasztalatot szerezzen, és ez elől minden akadályt el kell hárítani, mert a magyar jövőt szolgálják ezzel – hangsúlyozta Czibere Károly, a Tempus Közalapítvány elnöke. 

Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.