Rendőrnek adták ki magukat, százezreket csaltak ki egy győri nőtől

Ismeretlen elkövetők a rendőrség nevében hívtak fel egy győri nőt, és arra kérték, hogy sürgősen utaljon át pénzt „biztonsági okokból”. Az áldozat több mint 900 ezer forintot vesztett.

2025. 06. 27. 8:25
Fotó: Shutterstock
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendőrség nevében telefonáltak, kibertámadással riogatták, majd „biztonsági számlára” utaltatták a megtakarításait – így vertek át egy győri nőt  a napokban. A csalók hivatalos hangnemben, meggyőző módon adták elő, hogy a nő bankszámláját hekkerek fenyegetik, ezért azonnal intézkedni kell.

A megtévesztett nő, attól tartva, hogy elveszíti a pénzét több mint 900 ezer forintot utalt át az általuk megadott számlaszámra. Mire rájött, hogy bűncselekmény áldozata lett, és értesítette a valódi rendőrséget, a pénz már eltűnt.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság a közzétett közleményében figyelmeztet: a rendőrség soha nem kér telefonon pénzátutalást – sem nyomozás, sem védelem érdekében. A hatóság különösen az idősebbeket kéri fokozott óvatosságra, és azt javasolja, hogy gyanús hívás esetén azonnal bontsák a vonalat, majd vegyék fel a kapcsolatot a rendőrséggel vagy bankjukkal hivatalos csatornán keresztül.

A hatóság csalás bűntette miatt nyomozást indított ismeretlen tettes ellen.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.