Az ősz elejéig tartó beruházás augusztus 15-ig érinti a Szeged–Békéscsaba vonal forgalmát: pótlóbuszok közlekednek Szeged és Orosháza között, és 30-40 perccel hosszabb eljutási idővel érdemes számolni. Szegeden Kecskemét, illetve Budapest felé/felől utazóknak 10–35 perc, Röszke felé/felől pedig 20–45 perc lesz az átszállási idő. Orosháza és Békéscsaba között a megszokott menetrend szerint járnak a vonatok.
Felújítás jön a MÁV-nál, az egyik vonalon egy hét múlva csak pótlóbusszal lehet majd közlekedni
A nyári szünet kezdetétől, június 21-től augusztus közepéig pótlóbuszok közlekednek Szeged és Orosháza között a vasúti pálya felújítása miatt – közölte a Mávinform vasárnap.

Július 28-tól szeptember 4-ig Nagyszénás–Orosháza–Kardoskút és Orosháza–Szentes között pótlóbusszal kell utazni az orosházi munkálatok miatt.
A Szeged és Hódmezővásárhely közötti vasútvillamosok (tram train) menetrendjét nem érinti a módosítás, de július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság villamospálya felújítási munkálatokat végez Szeged, Anna kút és Szeged, Indóház tér között, emiatt ezen a szakaszon pótlóbuszokkal kell utazni.
Ebben az időszakban a vasútvillamosok Hódmezővásárhely, vasútállomás és Szeged, Anna kút között a munkanapi reggeli és délutáni csúcsidőszakokban – a megszokott 20 perces járatsűrűség helyett – 30 perces gyakorisággal közlekednek.
A kilenchetes nyári felújítás az utolsó üteme a Szeged–Békéscsaba vonalon évekkel ezelőtt megkezdett korszerűsítési munkának, amelynek eredményeként Hódmezővásárhely és Orosháza között is teljes hosszban hézagnélküli vágány jön létre, és megszűnnek a pályaállapot miatti sebességkorlátozások.
Jelentős pályakarbantartás kezdődik, a felújítás során megszüntetik a sebességkorlátozásokat és 14 kilométeren ismét 80 kilométer/órára emelik az engedélyezett pályasebességet, így a Szegedet Békéscsabával összekötő 135-ös számú vasútvonalon megbízhatóbbá, pontosabbá válik a vonatközlekedés – részletezték.
Ennek érdekében sín- és váltócseréket végeznek, csaknem 3800 talpfát cserélnek tartósabb vasbetonaljakra, a hézag nélküli vágányok kialakítása érdekében 120 méteres úgynevezett hosszúsíneket fektetnek le, sínhegesztést végeznek, továbbá több mint 3100 tonna zúzottkövet cserélnek, pótolnak.
Székkutas közelében a 47-es főútból kiágazó kardoskúti, 4419-es számú bekötőút és a 135-ös vasútvonal kereszteződésében lévő átjárót felújítják: a betonelemek helyett új, kényelmesebb és biztonságosabb átkelést biztosító gumielemes burkolatot építenek be, az aszfalt kopórétegét pedig cserélik a sínektől mért 8-8 méteren belül. A felújítás miatt augusztus 6-án 6 órától augusztus 9-én 6 óráig teljes szélességében lezárják az átjárót.
További Belföld híreink
Orosházán, a vasútállomásnál lévő, Huba utcai átjáró 3. vágányánál is felújítják az átjárót, emiatt szeptember 2-án 6 órától 4-én 6 óráig teljesen lezárják azt. Ezek mellett négy földutas átjárót is átépítenek.
A pályafelújítást a MÁV Pályaműködtetési Zrt. kivitelezésében, mintegy száz szakember közreműködésével, nagy munkagépekkel, daruval, vasútüzemi és közúti járművek bevonásával végzik, amelyet a MÁV saját forrásból, mintegy 1,2 milliárd forintból valósít meg.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Tömegszerencsétlenség az országúton, 77 utassal karambolozott egy busz: mentőhelikopterek, súlyos sérültek
Rengeteg a sérült.

Kijev kifogyott a rakétákból? + videó
Nem Oroszországot célozza, hanem Magyarországot és Szlovákiát akarja büntetni a Zelenszkij-terv.

Orbán Viktor megnevezte, kit tart született politikai zseninek
A politikától az űrutazásig, a Dunától a Tiszáig lesz itt minden.

Imane Helif vs Magyar Péter – csúcsra ért az internetes mémgyártás
Imane Helif nő akar lenni, míg Magyar Péter férfi az internetes mémgyár szerint.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Tömegszerencsétlenség az országúton, 77 utassal karambolozott egy busz: mentőhelikopterek, súlyos sérültek
Rengeteg a sérült.

Kijev kifogyott a rakétákból? + videó
Nem Oroszországot célozza, hanem Magyarországot és Szlovákiát akarja büntetni a Zelenszkij-terv.

Orbán Viktor megnevezte, kit tart született politikai zseninek
A politikától az űrutazásig, a Dunától a Tiszáig lesz itt minden.

Imane Helif vs Magyar Péter – csúcsra ért az internetes mémgyártás
Imane Helif nő akar lenni, míg Magyar Péter férfi az internetes mémgyár szerint.