Magyarország rendben van, a behurcolás a probléma 

Az operatív törzs délig tesz javaslatot a miniszterelnöknek. Ezt követően születhet döntés a továbbiakról.

Csekő Imre, Csókás Adrienn
Forrás: Kossuth Rádió2020. 07. 10. 7:43
ORBÁN Viktor
Budapest, 2018. november 23. Orbán Viktor miniszterelnök interjút ad a Jó reggelt, Magyarország! címû mûsorban a Kossuth rádió stúdiójában 2018. november 23-án. MTI/Balazs Mohai Fotó: Mohai Balázs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ezért úgy döntöttek a nagyok, beszéljünk egyenesen, hogy hitelt vegyünk fel, mert a pénzpiacon van hitel, a tulajdonosaik oda is adják, ha fizetünk nekik kamatot, mert ők azt szeretik, ha felvesszük ezt a nagy összegű hitelt, utána osszuk szét egymás között, mondja az unió, a gazdaságaink újraindítása érdekében – vázolta.

– Magyarország sosem volt rabszolgatartó ország, meg azt se szerettük, ha mi leszünk rabszolgák. Ez nagy különbség a nyugat-európai országok és mi közöttünk. De egyfajta rabszolgaságot ismer a magyar, összeköti a hitellel, és van az a kifejezés, hogy adósrabszolga, ami azt jelenti, életed végéig adós leszel – mondta.

– 26 országgal kerülnénk szembe, ha megvétóznánk a hitelfelvételt. Ezt csak a legvégső esetben szabad megtenni – húzta alá a kormányfő, hozzátéve: fontos, hogy ne korlátozzuk egymást abban, hogy melyik tagállam hogyan használja fel a pénzt.

– Legyen a pénzelosztás igazságos, rugalmas, és ne keverjük bele a politikát – hangsúlyozta.

Orbán Viktor úgy fogalmazott: a baloldal mindig pénzügyi szankciókkal fenyeget, ha valaki nem ért egyet velük valamilyen kérdésben. – Szokássá vált az európai világban, hogy megtámadják azt, aki nem migrációpárti, aki védi a családot, aki a nemzetét szereti, aki a keresztény tanítást próbálja beépíteni a politikájába. Nagyon jellemző a nagyszájú balliberális hőbörgés, ez azonban zsákutca – jegyezte meg.

Foglalkozzunk a gazdaság újraindításával

– Örömmel állok rendelkezésre – mondta a miniszterelnök arra a felvetésre, hogy Angela Merkel kész vele is vitázni a jogállamiságról.

– Ha a német jogállamiságot a magyarral összemérem, lehet, hogy mi kerülnénk ki győztesen

– mondta a miniszterelnök, aki szerint nálunk – Németországgal ellentétben – elképzelhetetlen, hogy az Alkotmánybíróság tagjai párttagok legyenek. – Ha jogállamiságról beszélünk, beszéljünk komolyan – fogalmazott Orbán Viktor, és emlékeztetett: a holland miniszterelnök elismerte, rendszerszintű rasszizmus van náluk a rendőrségnél. Szerintem foglalkozzunk a gazdaság újraindításával, hiszen most bajban van Európa – hívta fel a figyelmet a miniszterelnök, aki szerint elhúzódó viták lesznek, ha most a jogállamiságot hozzák elő. Semmiképpen ne kapcsoljuk össze ezeket a vitákat a gazdasági kérdésekkel – mondta Orbán Viktor. A franciák elnöke egy éve azt mondta: őszinte vitát kell indítani Európa jövőjéről, mert Európában, mi tagadás, vannak bajok – emlékeztetett a miniszterelnök, aki szerint ideológiai blabla nélkül kell beszélni a problémákról. Harminc éve az európaiak a világgazdaság teljesítményének 25 százalékát adták, ma ez 15 százalék. A védelmi kiadásaink két százalék alá estek, nem tudunk gondoskodni a biztonságunkról, és közben migrációs válságot élünk át – sorolta a bajokat a miniszterelnök, aki szerint az unió válságkezelési képessége lecsökkent.

Áttörés történt a foglalkoztatottság terén

Orbán Viktor a foglalkoztatottsági mutatók kapcsán úgy fogalmazott: áttörés tapasztalható ezen a területen. – A vírus előtt 4,5 millió ember dolgozott, ami fantasztikus teljesítmény, hiszen tíz éve még csak 3,6 millióan dolgoztak. A vírus azonban elkezdte ezt leépíteni, a mélyponton 4 370 000 ember dolgozott, vagyis 130 ezer ember elvesztette az állását a koronavírus-járvány idején. Azonban a múlt héten megfordult az arány, elkezdett nőni a munkából élő emberek száma – ismertette a kormányfő. Emlékeztetett arra, hogy több mint egymillió ember munkahelyét mentették meg a kormányzati beavatkozásokkal, 70-80 ezer munkahelyet teremtettek, kilencvenezren pedig közmunkából élnek.

– Az állam minden eszközt bevetett, ami ahhoz kell, hogy a munkahelyeket megvédjük.

Jó időben avatkoztunk be, az eredmények már látszanak, magához tér a gazdaság, ismét lesz mindenkinek munkája – fogalmazott.

A miniszterelnök kitért arra is, hogy a gazdasági válságoknak van egy gyors és egy késleltetett hatása is, utóbbi pedig csak öt-hat hónap múlva fog jelentkezni. – Már most dolgozunk azon, hogy felkészüljünk arra, ami majd januárban várható. A kormány ezért nyáron is ülésezni fog – hangsúlyozta, megjegyezve: a tapasztalatokból sokat tudnak meríteni a sikeres válságkezeléshez, mert csupa olyan ember van a kormányban, aki látott már korábban ilyen válsághelyzetet.

Meg kell védenünk a gyermekeinket

– Az enyhe ítélet annak a bizonyítéka, hogy sem az ügyészség, sem a bíróság nem áll a kormány befolyása alatt, mert ha ott állna, ötször ekkora ítélet született volna

– mondta Kaleta Gábor pedofil botránya kapcsán a miniszterelnök.

Orbán Viktor kijelentette, ötgyerekes édesapaként, ha ilyen esetről hall, a saját gyerekeire gondol. – Én még emlékszem arra, mit mondtak a szüleim, mit csinálnának, ha valaki a gyerekeihez nyúlna – fogalmazott. Ilyenkor semmilyen büntetés nem tűnik súlyosnak – mondta a miniszterelnök, és hozzátette: nem akar beletörődni az ítéletbe, nem szeretné, hogy az ország úgy érezze, a kormány egy ilyen erkölcsileg kényszerítő helyzetben nem cselekszik. – Használni fogjuk a jogalkotás eszközeit, meg fogjuk hozni azokat a törvényeket, amelyek szükségesek a gyermekvédelem területén. Ősszel ez lesz a törvényalkotás egyik legfontosabb része – mondta Orbán Viktor, aki szerint nem szabad ebben a kérdésben kompromisszumot kötni.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.