A kormányfő hangsúlyozta ugyanakkor, hogy Európa kormányai az utolsó pillanatban felébredtek: elolvasták azokat a jogállamsági országjelentéseket, amelyeket Soros György és Frans Timmermans íratott Jourová asszonnyal, és hirtelen mindenki megértette, hogy az ítélet már a bírósági tárgyalás előtt elkészült, s Magyarország és Lengyelország után mások is sorra kerülnek majd.
Orbán Viktor ezért nyílt ellenszegülésnek tartja az Európai Tanács döntését Soros György hatalomátvételi kísérletével szemben.
Politikai kérdéseket nem lehet összekötni pénzügyi kérdésekkel, szubjektív kritériumok nem lehetnek pénzügyi döntések alapjai, és az unió alapszerződésében rögzített jogi eljárásrend nem cselezhető ki Soros-módra – írta a kormányfő, majd úgy értékelt: az EU megőrizte egységét és győzött, Soros György pedig vesztett, és itt lenne az ideje, hogy az európaiak végre hazaküldjék Amerikába.
„Nincs magyarázat arra, hogy mi, európaiak miért tűrjük, hogy egy amerikai spekuláns amerikai pénzzel uniós befolyásolási rendszert építsen és vásároljon” – mutatott rá a miniszterelnök, jelezve, hogy amíg az európai vezetők ezt az utolsó lépést nem teszik meg, újra és újra hatalomátvételi kísérletekkel kell szembenézni a jövőben is. Megjegyezte: máris itt van az asztalon Soros György műhelyéből a migrációs és a genderakcióterv.
„Ideje lenne pontot tenni Soros György európai ámokfutásának végére” – zárta írását Orbán Viktor.
A miniszterelnök írása teljes terjedelmében ITT olvasható!




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!