Mindeközben egyes kivételezett dolgozók jóval nagyobb „jutalmat” kaptak, mint társaik, nemritkán többszörös szorzó volt a különbség a gyakorlatilag ugyanazért a munkáért megítélt összegek között. Bár az FKF azt közölte, hogy a munkáltatói jogkört gyakorló vezetőknek van lehetőségük differenciálni a kompetenciák, a hatékonyság, a teljesítmény alapján, a cég számos munkatársa cáfolja, hogy ez megtörténne, sőt azt állítják, hogy „arcra” ítélik meg az összegeket. Még etikátlanabbul járhattak el az úgynevezett év végi aranykuka díjjal, amelyre normális esetben a munkáltatói jogkört gyakorló gazdasági vezető – vagyis a tartályellátó csoport vezetője – terjeszti elő az arra leginkább méltónak tartott fizikai munkatársat. Úgy tudjuk: idén azonban az említett vezető úgy döntött saját felettesének bevonásával, hogy ő érdemli meg a díjat, és neki is ítélték azt meg.
Ünnepi méltányosság FKF módra
Még a bérmegállapodási szerződés által biztosított jogi lehetőséggel sem élt az FKF, hogy valamelyes méltányosságot tanúsítson a nemrég elbocsátott dolgozói iránt. Így az év végi jutalmat is kifizethették volna a pandémiára való tekintettel, ám mégsem tették meg. Sőt azért mondhattak fel a beosztottaknak éppen november végén, mert decemberben már járt volna nekik a több tízezres összeg.

Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezNe maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!