Itt az ideje, hogy megismerd az extra szűz olívaolaj titkát!

Az olívaolaj az egyetlen olyan olaj, amelyet természetes „szűz” módon, hideg préseléssel nyernek.

null

Az olívaolaj az egyetlen olyan olaj, amelyet természetes „szűz” módon, hideg préseléssel nyernek. Magas egyszeresen telítetlen zsírsavtartalmának és a benne lévő antioxidánsoknak köszönhetően igen jó hatással van az egészségre. De nemcsak ezért érdemes használnod, hanem azért is, mert jellegzetes íze karakteressé teszi az ételeket.

Az olívaolaj felhasználása az ókorban kezdődött el. Krisztus előtt 5000-ben is sajtoltak már olívaolajat. Táplálkozáson kívül azonban más célokra is felhasználták: ezzel kenték fel a királyokat, szépítették a hercegnők testét, ápolták a csecsemők bőrét és kenték be a holttesteket. A Biblia özönvízről szóló fejezetében pedig egy olajágat tartó galamb jelenti a katasztrófa végét.

Ha a legjobb minőségű olívaolajat szeretnéd megvenni, válaszd az „extra szűz” feliratú üveget. Ez a fajta az olajbogyó első préselésének az eredménye, amelyet a leszedés után legkésőbb 24 órán belül nyernek ki a termésből.

A természetes állapotú extra szűz olívaolaj a hidegen történő kinyerés miatt tartalmazza a zsiradékon kívül a nem károsodott vitaminokat és ásványi anyagokat is. Antioxidáns hatást fejt ki, így védi anyagcserédet az egészségkárosító hatásoktól, anyagoktól. A chicagói Northwestern University kutatói pedig arról számolnak be, hogy vizsgálataik szerint az olívaolaj egyéb áldásos hatásai mellett az emlőrák kialakulásának kockázatát is csökkentheti.

Az extra szűz olívaolajból többféle is létezik. A fajtától, a termőterülettől, valamint az olajbogyó érettségi fokától függően más illik a halakhoz, a fehérhúsokhoz és megint más a salátákhoz. Az ízkavalkádot pedig tovább fokozhatod, ha az olívaolaj üvegébe teszel néhány bazsalikomlevelet, tárkonyt, kakukkfüvet vagy fokhagymát.

A hiedelmekkel ellentétben az olívaolaj sütéshez is használható. A napraforgóolajnál kedvezőbb tulajdonságokkal rendelkezik a sütés tekintetében is, mivel 210 fokon kezd égni, míg a napraforgóolaj 170 fokon, így „elhasználódása” később kezdődik a főzés folyamán.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.