Premium-előfizetésre lehet szükség a magas felbontású videónézéshez – olvasható az Origo cikkében.
Újabb módon próbálhatja növelni a havidíjas Premiumra előfizetők számát a YouTube, ezek szerint a reklámokkal való őrületbe kergetés és pár egyéb előny kínálása nem mindenkinél vált be.
A fejleményről elsőként a Redditen számoltak be a felhasználók lassan két hete, ám a médiába csak most jutott el a hír: a havidíjas előfizetés extrájává teheti a 4K (2160p) felbontású videók lejátszását a YouTube.
Hivatalos kommentár hiányában a részletek még nem világosak, egyelőre annyi biztos, hogy a YouTube mobilappjában az éppen lejátszott videó felbontásának manuális kiválasztásakor egyeseknél prémium funkcióként van megjelölve a 2160p.
További Digitália híreink
Arról nem érkeztek hírek, hogy bárki találkozott volna ugyanezzel a limitációval a YouTube böngészős felületén vagy okostévés appjában, pedig látszólag ezen eszközök esetében volna kényszerítő ereje a felbontás utólagos korlátozásának.
Okostelefonokon és tableteken még akkor sem szoktak 4K-ban videózni a felhasználók, ha képesek lejátszani ezeket az eszközeik, az óriási plusz akkumerülés és feltűnő melegedés ellenére a kis méretű kijelzőkön nem fog részletesebbnek tűnni a videók képe.
Az eredeti cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Hadházy már le is zárta az Erzsébet hidat, kerüljön, ha tud

Donald Trump: Olyan bombázás jön, amilyet még nem láttak

Megállíthatatlan: az Esztergomi bazilikánál is nagyobb aszteroida közeledik

Ez mindent megváltoztathat: fontos bejelentést tett Trump Muskkal kapcsolatban

Lehetetlen helyesírási tesz: zseni vagy, ha minden kérdésre tudod a választ!

Elszabadult a gyűlölet Olaszországban: Allah akbar kiáltások mellett égették el Giorgia Meloni fényképét

Elfogyott az oroszok türelme, lebuktatták Ukrajnát

Meggyalázták Benedek Tibor emlékét – fotó

A legrejtélyesebb élőlény: nem növény, nem gomba de nem is állat

Szoboszlai felmosta a padlót a fröcsögőket, Magyar Péter bohóca durván nekitámadt

Zaklatási botrány női tornában: aki hibázott az edzésen, annak vetkőznie kellett!

A debreceniekkel nem bírtok!