A Samsungot egyre nagyobb kritika érte az évek során amiatt, hogy Amerikát és Kínát leszámítva nem a Qualcomm csúcslapkáját használja a prémium mobiljaiban, hanem saját fejlesztésű Exynos chipet, ami viszont sokkal rosszabb üzemidőt és nagyobb melegedést eredményezett. A 2020-as csúcskészülékeknél ez különösen érződött.
A kritika ellenére a Samsung Galaxy S21 széria nem Snapdragon 888-cal jelenik meg Európában, hanem Exynos 2100 chippel. A szivárgások szerint azonban az Exynos 2100 üzemidő terén messze lekörözi majd az Exynos 990-et, vagyis a Galaxy S20 modellekhez képest látványosan fejlődik majd a Galaxy S21 széria üzemidőben.
Megoldódhat a probléma, ami eddig fejtőrést okozott
Fotó: Pexels
Ice Universe szerint az Exynos 2100-es tesztmobil 22 százaléknyi töltöttséget emésztett fel egy olyan teszten, amin az Exynos 990-es készülék 45 százalékot. Konkrétan a Galaxy S21 Ultráról és a Galaxy S20 Ultráról van szó, és mindkettőben 5000 mAh-s energiaforrás található. Tehát az előny a chip érdeme.
A szivárgások szerint üzemidőben minimum 15 százalékos fejlődés várható az előző generációhoz képest, ez az SoC mellett az új PCB-nek és antennáknak, valamint a hűtésnek is köszönhető.
Az eredeti bejegyzést ITT érheti el.
A Samsung megalkotta az okosórát, ami már szinte mindent tud
Alapvetően az érdekelt minket, hogy megtörik-e a lendület, csak másolásra futja-e már a kreativitásból minimális változtatásokkal, illetve persze, hogy mennyire felhasználóbarát maga a készülék. A termék a szokásoknak megfelelően két méretben létezik, amelyből nálunk a nagyobb, 45 mm-es átmérőjű darab járt.
A Galaxy Watch korábbi változatait érték kritikák a készülékház viszonylagos vastagsága miatt, de ezen mostanra sikerült faragni valamelyest. Ennek köszönhetően csak alig több, mint egy centiméter magas (11,1 mm), amihez 45 mm-es szélesség, és 46,2 mm-es hosszúság, valamint 53,8 grammos súly társul. Mindez pedig azt jelenti, hogy kényelmesen viselhető, a vékonyabb csuklóval élő emberek azonban inkább a kisebb modellt válasszák.