A Samsung bemutatta a kihajtható kategória meghatározó újdonságát, az új Samsung Galaxy Z Fold2 okostelefont. A kifinomult megoldásokkal és egyedi innovációkkal érkező okostelefon elegáns megoldás a legújabb csúcstechnológiát kereső felhasználóknak.
Nagyobb lett a fedlapi kijelző, hatalmasra nőtt a főképernyő.
A Galaxy Z Fold2 esetében mindenféle szempontból meghatározó a merész formavilág, amely továbbfejlesztett mérnöki megoldásokkal párosul.
A 6,2 colos Infinity-O kijelzős fedlapi kijelző teljes értékű felületként használható, így a felhasználók ellenőrizhetik az e-mailjeiket, használhatják a navigációt vagy akár rövidebb videókat is megnézhetnek anélkül, hogy kihajtanák a készüléket.
A kihajtva 7,6 colos főképernyőn a minimálisra csökkentett káváknak, a kijelzőbe belesimuló előlapi kamerának és a 120 Hz adaptív frissítési rátának köszönhetően különleges élményt jelent a különböző tartalmak közötti böngészés vagy a játék. Sztereóeffektek és a dual hangszórók tiszta hanggal teszik teljessé a zenehallgatást.
A Galaxy Z Fold2 keskeny kialakítással és kifinomult részletekkel érkezik, amelyek egyedi, prémiummegjelenést biztosítanak a készüléknek.
A főképernyőn alkalmazott ultravékony üveg (UTG) letisztult megoldásokat tesz elérhetővé, és kellemesebb tapintású felületet eredményez. A formatervezés központi megoldása a rejtett zsanér, amely tökéletesen illeszkedik a készülékházba, a CAM mechanizmusnak köszönhetően pedig stabilan tartja az eszközt, így teljesen új megoldásokat tesz lehetővé hajlított módban.
A Galaxy Z Fold2 a Galaxy Z Flipben bemutatott seprűtechnológiával érkezik, amely eltávolítja a port és az apró részecskéket a készülékház és a zsanér közül. A Samsung harmadik generációs fejlesztéseinek köszönhetően a Z Fold2 esetében a mechanizmus a korábbinál jóval kisebb helyen fér el, miközben nagyobb védelmet nyújt a készüléknek.
Hajlított módban minden eddiginél egyszerűbb a különböző tartalmak rögzítése és azok valós idejű visszanézése. A rögzítés nézet móddal a felhasználóknak ehhez a kameraalkalmazást sem kell elhagyniuk. A főképernyő alsó felén megjelenik az elkészült fotó vagy videó, vagy a legutóbbi öt felvétel, a felső részen pedig az éppen rögzített anyag előnézete látható.
A főképernyő és a fedlapi kijelző egyszerre is használható a duál előnézet funkcióval, így mindkét fél láthatja, milyen lesz a kész fotó. A Z Fold2 hajlékonyságának köszönhetően kiemelkedő minőségű szelfik is készíthetők a hátlapi kamerákkal, miközben a fedlapi kijelzőn beállítható a kompozíció, akár egy tükörrel.