Nordic walking a kulcs a pozitív élettani hatások eléréséhez

A test izmainak közel 90 százalékát igénybe veszi, kortól és nemtől függetlenül bárki végezheti.

Forrás: MW2020. 10. 18. 17:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Szabadidősport Szövetség (MASPORT) októberben ismét megrendezte a Világ Gyalogló (Hó)Napot. Maga a kezdeményezés nem új keletű, hiszen az eseményt hivatalosan az 1992. június 7-i, Föld Konferenciát követően indították útjára. 2000 óta a világ minden kontinensén, már legalább 60 országban rendeztek és rendeznek gyaloglónapot, Magyarország 1999-ben lépett a rendező országok sorába. Az évek során több térségbeli település is csatlakozott a kezdeményezéshez, az arzenál pedig egyre több lehetőséggel bővül, lásd. nordic walking.

Az akció célja amellett, hogy felhívja a figyelmet annak egészségmegőrző hatására az, hogy az embereket ráébressze arra, hogy a gyaloglás élethosszig választható lehetősége önmagunk edzésének.

A rendszeres, mérsékelt testmozgás erősíti az immunrendszert – erre pedig nagy szükségünk van az előttünk álló időszakban. A gyaloglás számos pozitív élettani hatással rendelkezik, a többi között hatékony zsírégető, remekül edzi a szív- és érrendszert, a tüdőt, javítja a tüdőkapacitást, ezáltal növeli az állóképességet

Fotó: YouTube

Nordic walking

A Nordic Walking a gyaloglás egy speciális változata, karbon alapanyagú botokkal a szabad levegőn történő gyaloglás. Sokszínű, változatos mozgásforma, hiszen minden évszakban, csoportosan és egyedül, változó intenzitással, sík terepen vagy hegyvidéken egyaránt gyakorolható. Finnországban a ’30-as években terjedt el a profi sífutók körében. Nyáron botos gyaloglást végeztek erőnléti edzésként, így hó nélkül is képesek voltak a technika, koordináció és a kondíció gyakorlására, fejlesztésére.

– Mindenkinek csak ajánlani tudom a Nordic walking nevű sportot, hiszen pozitív élettani hatásai vannak. A test izmainak közel 90 százalékát igénybe veszi ez a mozgásforma, kortól és nemtől függetlenül bárki végezheti, több csoportban zajlik a tréning, mindenki a saját edzettségi állapotához mért tempóban tud haladni a szabad levegőn – állítja Sólyomvári Ágnes.

A teljes cikket az alábbi linkre kattintva érhetik el.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.