A kihívást kedvelőknek a 310 méteres szintemelkedés miatt a Duna-part felől érdemes elindulni a LevenDunán, míg a tanösvény másik végpontjától belevágva ennél jóval kíméletesebb élményben lehet részünk a folyamatos szintcsökkenés miatt.

Az útvonal olyan látnivalók mellett vezet, mint a szilvafás park, a Fundoklia-völgy, a Tárnoki út végén létesítendő rekreációs övezet, a Bíbic utcai egykori gyakorlókert, az ófalusi pincesor vagy a Beliczay-sziget. További leágazó túraútvonalként és a leágazó túrajelölésekkel hamarosan a Kálvária-hegy Szenvedő Krisztus elnevezésű kápolnája, a Szapáry-kastélyrom, valamint az érdi (Hamza bég) minaret is elérhető lesz a túrázók számára.
A túraútvonal földrajzi, geológiai, kulturális, történelmi és közösségi értékein kívül egészségvédelmi, rekreációs és sportjellege miatt fontos szerepet játszhat a helyi lakosság identitásának, kötődésének erősítésében. Akinek pedig kevés lenne a 16,5 kilométer, tetszés szerint meghosszabbíthatja, mivel a százhalombattai Sánc-hegy felé és a biatorbágyi Nyakaskő felé is tovább lehet menni.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: erdmost.hu)
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!