Bizonyára vannak olvasóink között jeles természetjárók, akik lelkiismeretesen járnak végig újabb és újabb útvonalakat, ám „megalapozott feltételezésünk szerint” nem ez a jellemző. Mit tehet az, aki nyitott egy kis túrázásra, de nem igazán ismeri a sport rejtelmeit? Lássuk, mit érdemes tudni az Országos Kéktúráról!
Mi az a Kéktúra?
A Kéktúra egy európai túraútvonal-hálózat magyarországi leágazása.
Három része van: a legfontosabb és egyben leghosszabb közülük az Írottkőtől kiinduló és Hollóházán végződő Országos Kéktúra (OKT). A nyugati és keleti országhatárt összekötő útvonalhoz csatlakozik dél-nyugaton a Dél-Dunántúli Kéktúra (DDK), keleten pedig az Alföldi Kéktúra (AK). A hármat együtt Országos Kékkörnek nevezzük.

Fotó: Wikipedia
Az Országos Kéktúráról
A túrázó egy pecsétkönyvben gyűjti a különböző túraállomásokon szerzett pecsétjeit, majd amikor sikeresen megtelítette igazolófüzetét, azt beküldi a Magyar Természetjáró Szövetségnek, akik ellenőrzik a pecsétek hitelességét, a hozzájuk rendelt dátumokat, majd ha mindent rendben találtak, a teljesítő nevét nyilvántartásba veszik és jelvénnyel jutalmazzák.
Az igazoláshoz a pecséteket a legtöbbször villanyoszlopokra vagy kerítésekre rögzített kis fülkében találjuk meg, ám sokszor kocsmákban, esetleg éttermekben kell kikérni azt. A kaland része a pecsételőhely megtalálása.
A teljes cikk ITT olvasható.