Gráf kitiltotta a szlovák és a cseh tejet

Gráf József agrárminiszter kitiltotta a magyar üzletekből a 2.8%-os zsírtartalmú cseh és szlovák tejet.

MNO
2005. 05. 17. 7:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az intézkedés alapja az volt, hogy az EU-csatlakozási megállapodás szerint 2.8%-os zsírtartalmú tejet az unióban csak Magyarország állíthat elő és mi sem szállíthatjuk másik tagországba. Így egyértelmű, hogy jogszerűen nem készülhetett Szlovákiában és Csehországban, valamint nem kerülhetett volna behozatalra ilyen termék.

Magyarországnak is csak a csatlakozástól számított öt évig van lehetősége a belpiaci, illetve a harmadik országoknak történő értékesítésre, a határidő lejárta után át kell térni az uniós szabályozásban elfogadott, 1.5 és 3.5%-os tejfélék előállítására.

(Világgazdaság)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.