A bizonytalan körülmények ellenére is növekedés várható

A fúziós és akvizíciós (M and A) piac vezető nemzetközi vállalatainak 41 százaléka számol akvizícióval a következő évben.

NT
2011. 11. 16. 6:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A könyvvizsgáló és tanácsadó cég 2009 novembere óta, félévente készíti el tőkebizalmi barométer felmérését a világ több mint 1000 nagyvállalati vezetőjének körében; a barométer célja felmérni a gazdasági kilátásokkal kapcsolatos vállalati bizalom fokát, megérteni a vállalatvezetőségek prioritásait az elkövetkező 12 hónapot illetően, és azonosítani a megjelenő tőkekezelési gyakorlatokat.

A friss felmérésből kiderül: a megkérdezettek 57 százaléka látja úgy, hogy az értékesítések a jelenlegi szinten maradnak a következő 12 hónapban, és a megkérdezett vállalatok 26 százaléka most azt tervezi, hogy a következő évben értékesít bizonyos egységeket.

A válaszadók csaknem fele a következő egy évben a növekedésre koncentrál, és már csak 7 százalékuk fókuszál a túlélésre; ez a legalacsonyabb érték, amióta a barométert először publikálták 2009-ben.

A friss felmérés rávilágít, hogy az M and A tevékenység és a piaci bizonytalanságok láthatóan megférnek egymás mellett; a cégek az elmúlt három évben csökkentették mérlegükben a pénzügyi kockázatokat, és hatékonysági intézkedéseket foganatosítottak, így képesek voltak pozícióikat megerősíteni – olvasható a közleményben.

Az Ernst and Young a közleményben rámutat: az utóbbi három év intézkedéseinek eredőjeként a globális nagyvállalatok biztosabb alapokon állnak, mérlegeik jelentősen megerősödtek a 2008-as évhez képest. Ezenkívül javították tőkestruktúrájukat is, főként a kamatkiadások csökkentésével és a futamidők kitolásával. A vállalatok összesített adósságállománya fogyott, így több mint 50 százalékuknál az adósság-tőke arány kevesebb, mint 25 százalék, és 78 százalékuk tervezi, hogy fenntartja vagy tovább csökkenti adósság-tőke arányát a következő 12 hónapban.

A vállalatok nyereségre vonatkozó kilátásai is viszonylag kedvezők: a megkérdezettek 47 százaléka biztos benne, hogy a profit legalább a jelenlegi szinten marad; további egyharmaduk szerint a kilátások pozitívak, és a finanszírozási feltételek is javulnak. A felmérésben résztvevők 68 százaléka szerint a tőkepiaci körülmények a legrosszabb esetben sem romlanak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.