Óvatosság jellemezheti a nyugati tőzsdéket

Óvatos emelkedéssel kezdhetik a hétfői kereskedést az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek, miután a befektetők bizakodóak, hogy az új olasz és görög kormányok határozottabban lépnek fel az adósságválság ellen.

TK
2011. 11. 14. 7:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az IG Markets elemzői szerint a londoni FTSE-100 0,50 százalékos, a frankfurti DAX-30 1,04 százalékos, míg a párizsi CAC-400,95 százalékos pluszban nyithat.

Giorgio Napolitano olasz államfő vasárnap este a közgazdász Mario Monti volt EU-biztost kérte fel az új olasz kormány megalakítására. Monti elfogadta a felkérést. Hétfőtől konzultál a pártokkal kormánya összetételéről. Monti vasárnap úgy fogalmazott: az egyeztetés „gyors, de gondos” lesz. Olaszország kihívás előtt áll, melyet meg kell nyernie – mondta az államelnöki palotában a sajtónak tartott rövid beszédében Monti, aki fő célként az olasz pénzügyi helyzet rendezését említette, a „növekedést társadalmi igazságossággal”. Elemzők szerint a piacok óvatos derűlátással fogadják majd, hogy Görögország után Olaszországban is szakértő kormány alakulhat. „Remélhetőleg ez kezdetét jelenti egy értékpapír-piaci hossznak, bár még mindig óriási kockázatok vannak” – értékelt Chris Weston, az IG Markets kereskedője.

A piac hétfőn két fontosabb adatra figyel. Az Európai Unió statisztikai hivatala 11 órakor hozza nyilvánosságra az európai ipari termelés szeptemberi alakulását. Olaszország pedig államkötvény-aukciót tart, amely első próbája lehet az olasz kormány iránti bizalomnak.

Pénteken a FTSE-100 100,56 pontos, 1,85 százalékos javulással 5545,38 ponton zárt. A frankfurti DAX-30 189,22 pontos, 3,22 százalékos többlettel 6057,03 ponton végzett. Párizsban a CAC-40 84,54 ponttal, 2,76 százalékkal 3149,38 pontra erősödött.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.