Az uniós szabályozásnak megfelelő új előírások alapján – a régi szabályozással ellentétben – a gyártó már maga végzi el a megfelelőségi vizsgálatot is. Korábban csupán megfelelőségi jelöléssel kellett ellátnia a terméket. Ez az eljárás azt jelenti, hogy még a játék forgalomba hozatala előtt a gyártónak szigorú vizsgálatot kell elvégeznie a fogyasztók érdekében. A terméket széles körű – többek közt vegyi, fizikai, mechanikai, elektromos, gyúlékonysági és higiénikus – vizsgálatnak veti alá.
A terméket pedig csak akkor láthatja el a biztonságosságát tanúsító CE jelöléssel, ha az eljárás keretében igazolni tudta, hogy a gyermekjáték megfelel az alkalmazandó biztonságossági követelményeknek.
A fogyasztók védelmét és megfelelő tájékoztatását szolgáló új rendelkezés értelmében a gyártó kötelezettsége a játékot magyar nyelvű használati utasítással és biztonsági tájékoztatóval ellátni. Amennyiben ez elmaradna, úgy az importőr kötelessége ezekről gondoskodni, végül pedig a forgalmazónak is ellenőriznie kell ennek meglétét.
Szigorúbban ellenőrzik a játékokat
A gyártónak és az importőrnek is kötelessége az általa forgalmazott játékkal kapcsolatos fogyasztói panaszokat kivizsgálni és nyilvántartani.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!