106 milliárd forinttal emel a Raiffeisen Bank

A Raiffeisen Bank megemeli 106 milliárd forinttal a jegyzett tőkéjét, döntött az igazgatóság december 21-i ülésen – közölte a bank a BÉT honlapján pénteken.

LM
2011. 12. 23. 16:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ezzel a magyarországi Raiffeisen Bank jegyzett tőkéje 165 milliárd forintra nő. A tőkeemelés indokát a pénzügyi vállalkozás nem közölte az MTI kérdésére.

Heinz Wiedner, a Raiffeisen Bank vezérigazgatója a közleményben a tulajdonos Magyarország iránti elkötelezettségének bizonyítékaként értékelte a tőkeemelést. Hozzáfűzte: a tőkeemelés biztosítja, hogy a Raiffeisen Bank továbbra is fontos szerepet töltsön be a magyar pénzügyi szektorban.

A Raiffeisen Bank Zrt. nemzetközi szabvány szerinti (IFRS) konszolidált mérlegének főösszege a félév végén 2352,12 milliárd forint volt, 0,7 százalékkal kisebb a 2010. június 30-i adathoz képest. A bank konszolidáltan 10,74 milliárd forint adózás előtti veszteséget könyvelt el az idei év első felében, szemben a múlt év első félévi 1,62 milliárd forint adózás előtti nyereséggel.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.