Adóemeléssel mentenék a BKV-t

A jelenlegi 2-ről 2,5 százalékra emelné az iparűzési adó mértékét Budapesten négy kormánypárti politikus.

LM
2011. 12. 10. 10:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Bagdy Gábor KDNP-s és György István fideszes főpolgármester-helyettesek, valamint Láng Zsolt II. kerületi és Rogán Antal belvárosi, szintén fideszes polgármesterek jegyezte előterjesztés indoklása szerint mivel a helyi közösségi közlekedés fenntartása a települési önkormányzatok feladata, a szükséges forrásoknak is ott kell rendelkezésre állniuk. A parlamenti honlapon olvasható törvényjavaslat a BKV működtetésének költségigényével magyarázza az iparűzési adó emelését.

Fontos, hogy a többletet a főváros kizárólag a közösségi közlekedési feladatok finanszírozására fordíthatná, vagyis azon nem kellene osztoznia a kerületekkel. Ehhez kapcsolódó változás, hogy a javaslat szerint az adóalanyok a fizetendő iparűzési adó összegét csökkenthetnék az általuk vásárolt helyi tömegközlekedési bérletek ellenértékével.

A módosítás 2012. február 1-jén lépne hatályba, így a négy kormánypárti képviselő átmeneti szabályként kivételesen arra is lehetőséget adna, hogy az adóteher év közben emelkedjen.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.