315 millió eurót hozott az autópályadíj

Csehországban tavaly 8,13 milliárd koronát (315 millió euró) hozott a teherjárművekre bevezetett autópályadíj, 24 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.

WL
2012. 01. 02. 18:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ugyanakkor a díjösszeg így is elmarad az üzemeltető 8,25-8,5 milliárd koronás előzetes várakozásától.

Az autópályadíj 2011 elején negyedével drágult 2010-hez képest, és az idei év elején is hasonló az áremelkedés.

Csehországban az autópályákon, a gyorsforgalmi utakon és néhány kiemelt közúton – összesen 1300 kilométeren – kell pályadíjat fizetniük a teherjárműveknek.

Az elektronikus autópályadíj-rendszer 2007 óta működik, az osztrák Kapsch cég üzemeltetésében. Tavaly a díjakból származó bevétel elérte a 6,5 milliárd koronát (265,3 millió euró).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.