Az elmaradások összértéke meghaladja a 288 millió eurót. Elemzők hangsúlyozzák, hogy az adatok nem teljesek, de így is egy erősödő tendenciára mutatnak rá. Ennek ellenére a tartozások mértéke nem veszélyezteti a gazdaság működését, és nagyobb számú cégfelszámolástól sem kell tartani. A legtöbb tartozást a hat legnagyobb ágazatban jegyezték: a kozmetikai, az élelmiszer- és a fémiparban, valamint a szállítmányozási, a háztartási és az építkezési ágazatban.
Malgorzata Starczewska-Krzystoszek, a lengyel magánmunkaadók egyesületének fő közgazdásza szerint a lengyel cégek nagy részének magas a likviditása, 2011 harmadik negyedévében megközelítette a 40 százalékot. Ezek a vállalkozások tartozásaik kiegyenlítését késleltetve, aktuális tevékenységükkel finanszírozzák, pedig fizetőképesek.
Egyre többel tartoznak a cégek
2011-ben 34 százalékkal nőtt a lengyel vállalkozások tartozása, amely így elérte a 288 millió eurót, ami rekord.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!