A BÉT részvényindexe, a BUX 19.372,48 ponton zárt pénteken, egy hét alatt 225 pontot, 1,17 százalékot erősödött. A részvénypiac forgalma 45,0 milliárd forint volt, míg az előző héten 68,4 milliárd forint értékben születtek üzletek. A vezető részvények ára nem sokat változott, egyedül az 50 forintos osztalékot bejelentő Magyar Telekom tudott érezhetően erősödni, az OTP árfolyama pedig a hét végére ismét 4 ezer forint fölé került. A múlt héten végre megszületett az uniós megállapodás a Görögországnak szánt újabb pénzügyi mentőcsomagról, az eurózóna-beli országok pénzügyminiszteri tanácsa (Eurogroup) kedden hajnalban hagyta jóvá a hitelprogramot, illetve az adósságleírás részleteit. A megállapodást már az előző héten felfokozott várakozás előzte meg, a bejelentéssel azonban el is ült az eufória. „Sell on the news”, azaz „adj el a hírre”, így nevezik a brókerek ezt a piaci effektust. A teljességhez persze hozzátartozik, hogy ismét előkerültek a piaci aggodalmak, vajon mire lesz elég a 130 milliárd eurós mentőcsomag, és Görögország képes lesz-e teljesíteni cserébe a nagyon szigorú megszorításokat. Mindenesetre a rövid távú csőd veszélye elhárult, de a szakemberek szerint egyelőre megjósolhatatlan, mikor térhet vissza Görögország a tőkepiacra finanszírozásért. Magyarországot érintő uniós döntés is született a héten: a Brüsszeli Bizottság szerdán azt javasolta, hogy 2013-tól kezdődően közel 500 millió eurónyi kohéziós támogatást fagyasszanak be, miután Magyarország nem teljesítette a túlzottdeficit-eljárás keretében megfogalmazott elvárásokat. A piac azonban nem reagált észrevehető módon a bejelentésre.
A CIB Bank megítélése szerint a brüsszeli javaslat nem jelenti automatikusan a pénzcsapok elzárását, elsősorban nyomásgyakorlásról van szó. Heti elemzésükben a bank szakértői azt írják: a múlt heti események is rávilágítanak arra, hogy az IMF-megállapodásig vezető út rögös lehet, és kicsi az esélye annak, hogy néhány héten belül pont kerüljön az ügy végére. A befektetők magyar piaccal szembeni visszafogottsága pedig valószínűleg nem fog oldódni addig, amíg értékelhető előrelépés nem történik az EU/IMF-tárgyalásokkal kapcsolatban. Az OTP a múlt héten 2,41 százalékkal erősödött, 4040 forinton zárt pénteken. A Mol 0,08 százalékkal, 15 forinttal gyengült 19 085 forintra. Az olajtársaság tavalyi negyedik negyedéves beszámolója elmaradt az elemzői várakozásoktól, a teljesítményét a finomítói ágazat eredménye húzta le. Az utolsó negyedévet 31 milliárd forint veszteséggel zárta a Mol-csoport, egész éves 152,1 milliárd forintos nyeresége azonban 46 százalékkal meghaladta a 2010. évit, árbevétele egy év alatt 24 százalékkal, 5341 milliárd forintra emelkedett.
A Magyar Telekom volt ismét a hét nyertese, a papír 3,14 százalékkal, 591 forintra drágult. A távközlési társaság a héten tette közzé gyorsjelentését, amely szerint a nettó vesztesége 7,46 milliárd forint volt 2011-ben, szemben az egy évvel korábbi 64,38 milliárd forint nyereséggel, a bevételek egy év alatt 2 százalékkal, 597,6 milliárd forintra mérséklődtek. A bevételek és a működési eredmény azonban a menedzsment által előre jelzettnél kisebb mértékben csökkentek. A Magyar Telekom közölte azt is, hogy részvényenként 50 forint osztalékot fizet az idén, az osztalék mértéke megfelelt a piaci várakozásoknak. A Richter egy hét alatt 10 forinttal, 0,03 százalékkal gyengült, pénteken 38 000 forinton zárt. Az Egis-részvények ára 1,69 százalékkal, 16 300 forintra csökkent. A kis és közepes kapitalizációjú papírok mutatója, a BUMIX egy hét alatt 15 ponttal, 1,17 százalékkal csökkent, 1297,72 ponton zárt pénteken.

Ma dönthetnek arról, hogy lesz-e újabb munkaszüneti nap Magyarországon