A külkereskedelmet illetően Kína túlságosan függ a fejlett országoktól, növekedési lehetőségeket a feltörekvő országok piacán keres majd – mondta Csung. A döntéshozók eddig mintegy 30 országot – köztük Indiát és az arab világ egyes országait – választottak ki, amelyek a jövőben a figyelem középpontjába kerülnek majd. Ezekkel az országokkal a szorosabb kapcsolat kialakításához pénzügyi és politikai támogatást nyújtanak majd a velük kereskedelemre lépő kínai vállalatoknak – tette hozzá a miniszterhelyettes.
Az export stabilizálásában fontos szerephez jutnak Kína középső és keleti tartományai, a gyárak ide településével ugyanis csökkenthetők a termelési költségek. Csung szerint 2015-re akár 5 százalékkal is nőhet ezen területek részaránya az ország teljes külkereskedelmében.
A kínai exportőrök megsegítésére a kereskedelmi minisztérium az export után járó adó-visszatérítés mértékének megnövelését is megígérte. Erre utoljára 2009-ben, a világgazdasági válság kezdetét követően került sor, akkor azt 9,8-ről 13,5 százalékra emelték. Ezen túl a központi vezetés az árfolyam-politika stabilizálásával segít majd a vállalatokon – jelentette be Csung.

Brüsszel vs. Magyarország: már több mint 40 ezren követelik Magyar Péterék távozását