A bankok hitelezésben való monopóliumát meg kell törni ahhoz, hogy a magántőke szabadabban áramolhasson Kínában – mondta Ven Csia-pao miniszterelnök a kínai nemzeti rádióban a hét közepén. A kérdést illetően a központi vezetés konszenzusra jutott, amelyet a március végén bejelentett vencsoui reformcsomag is mutat. Ebben kísérleti jelleggel átfogó pénzügyi változásokat irányoz elő a vezetés, így az illegális kölcsönök legalizálását és a magántulajdonban lévő pénzügyi szolgáltatások fejlesztését. Ven hozzátette: az évről évre rekordprofitokat elkönyvelő kínai nagybankok „túl könnyen tesznek szert a nyereségre”.
A kínai magánszemélyek és vállalatok hitelfelvételi lehetőségei beszűkültek az elmúlt másfél évben, köszönhetően a túlfűtött ingatlanpiac lehűtését szolgáló központi rendelkezéseknek. A szigor mellett a gazdaság lassulása és az exportpiacok gyengesége is sújtja a cégeket, elsősorban a kis- és közepes vállalatokat, amelyek a bankrendszert megkerülve két számjegyű kamatra kénytelenek komoly összegeket felvenni. Ez ráadásul jogi következményekkel is járhat, a magánszemélyektől való kölcsönzés ugyanis illegális Kínában.
Megtörik az állami bankok monopóliumát
A bankok hitelezésben való monopóliumát meg kell törni ahhoz, hogy a magántőke szabadabban áramolhasson Kínában – mondta Ven Csia-pao.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!