Hegedűs Gábor, a Tisza-tó halászati hasznosításával megbízott cég ügyvezető igazgatója elmondta: ez évre szóló haltelepítési tervükben 100 ezer előnevelt süllő telepítése szerepelt, ám a szaporítás idején kialakult hideg, szeles időjárás miatt a partnercégüknél végzett előnevelés folyamata eredménytelenül zárult, a kishalak zöme elpusztult.
Jól szaporodott a süllő és a balin
Így tervük ragadozóhalakra vonatkozó részét módosítva úgy döntöttek: 2012-ben az eredeti szándék szerinti 100 ezer helyett kétszer annyi előnevelt harcsát telepítenek a Tisza-tóba. Az alig kisujjnyi méretű halak kihelyezésére várhatóan június 25-én kerül sor Poroszló, Sarud és Abádszalók térségében. A módosítás pénzügyi veszteséget nem okoz a társaságnak, az előnevelt süllőt és harcsát ugyanis azonos áron vásárolják – tette hozzá.
Hegedűs Gábor szerint az arányok eltolódása a népszerű horgászvíz halállományának egyensúlyát sem rövid, sem hosszabb távon nem veszélyezteti, miután tavasszal a süllő és a balin természetes szaporulata is ígéretesen alakult. Közölte: a társaság idén eddig már 200 ezer előnevelt csukával, továbbá 100 mázsa kétnyaras és ugyanennyi háromnyaras, azaz „horogra érett” ponttyal gazdagította a Tisza-tó élővilágát.
Még 200 mázsa ponty érkezik
Emellett a turisztikai főszezon során újabb 200 mázsa fogható méretű pontyot is telepítenek majd. Ennek első szállítmánya várhatóan július első hetében, míg a mennyiség másik része augusztus végén vagy szeptember elején érkezik – fogalmazott az ügyvezető.
Hegedűs Gábor arról is tájékoztatott, hogy a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft. 2012-ben összesen több mint 37 millió forintot költ halasításra. Ez közel ötödével kevesebb, mint a 2011-ben e célra fordított összeg. A csökkenés abból adódik, hogy tavaly a két évvel ezelőtti árvizek miatt elmaradt telepítések pótlására plusz forrásokat kellett áldoznia a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft.-nek – fűzte hozzá az ügyvezető igazgató.
Süllő helyett harcsát telepítenek a Tisza-tóba
A kedvezőtlen időjárás következtében meghiúsult a mesterséges süllőszaporítás. A módosítás nem veszélyezteti a halállomány egyensúlyát.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!