Privatizálják a Barátság kőolajvezetéket?

Mintegy 1200 ukrán vállalat lekerülne a nem eladható állami cégek listájáról, így kevesebb mint 300 vállalat maradna tartós állami tulajdonban.

TK
2012. 09. 26. 11:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kommerszant-Ukrajina című ukrán lap szerdán azt írta, hogy a birtokába került annak az előterjesztésnek a szövege, amely a nem privatizálható állami vállalatokat felsoroló törvény módosítását tartalmazza. Eszerint mintegy 1200 vállalat lekerülne a nem eladható állami cégek listájáról, így kevesebb mint 300 vállalat maradna tartós állami tulajdonban. Egy meg nem nevezett kormányforrás elmondta az újságnak, hogy a javaslatot a minisztertanács már jóváhagyta, és hamarosan a parlament elé terjesztik.

A lap emlékeztetett arra is: Petro Porosenko gazdasági miniszter nemrég bejelentette, hogy a jelenleg eladási tilalom alatt álló vállalatok számát 1492-ről 296-ra készül csökkenteni a kormány, további részleteket azonban a miniszter nem árult el. A lap birtokába jutott dokumentum szerint a kormány állítólag engedélyezné monopolhelyzetben lévő állami nagyvállalatok eladását, köztük a Naftohaz Ukrajini gázipari vállalatét, a Barátság kőolajvezetékét és több, gázszállítással foglalkozó vállalatét is. Emellett a privatizációs tiltólistáról lekerül több szénbánya, szeszüzem, sportlétesítmény és lapkiadó vállalat is.

A Kommerszant-Ukrajina megjegyzi, hogy noha az üzleti szféra üdvözli a privatizációs lehetőségek bővülését, elemzők szerint a tenderek átláthatatlansága miatt a részvények áron alul kerülhetnek meghatározott üzletemberek kezébe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.