Két nap alatt ritkán válthatunk

Október elsejétől elvileg két munkanap alatt megoldható a számhordozás, ha távközlési szolgáltatót váltunk.

NT
2012. 11. 05. 4:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár elvileg – megfelelően az uniós előírásoknak – október első napja óta hazánkban is a korábbi nyolc nap helyett már két nap alatt válthatnánk számhordozással telefonszolgáltatót, ez a szabály az eddigi tapasztalatok szerint a gyakorlatban alig működik. A Magyar Nemzet  több olvasója is jelezte, hogy igénybe akarták venni a gyorsított ügyintézést, lényegében e lehetőség miatt határozták el magukat a szolgáltatóváltás mellett, ám csalódniuk kellett.

Összeomlott a rendszer

Egyikük – elmondása szerint – az eljárást a Vodafone ügyfélszolgálatán már az új szerződés megkötésével egy időben megindította, ám több nap elteltével sem született eredmény. A társaság ügyfélszolgálatán ezt követően az egész ügymenet újraindítását javasolták, megjegyezve: mivel a számhordozási rendszer összeomlott, ez kilenc napot vesz majd igénybe.

Az üggyel kapcsolatban a lap megkereste a Vodafone sajtóosztályát, ahol közölték: az uniós előírás hazai átvételére meglehetősen rövid határidő állt a rendelkezésükre, ezért a kétnapos váltáshoz szükséges informatikai rendszer élesítés előtti tesztelésére és finomhangolására már nem volt mód. Az eddigi problémák meghatározó része a társaság tapasztalatai szerint abból adódik, hogy a korábbi szolgáltatónál rögzített személyes adatok nem egyeznek az új szerződésben felvettekkel. Elég, ha csak egy igazolvány száma vagy a lakcím változik meg időközben. – Tapasztalva a problémát, komoly erőforrásokat mozgósítottunk az adatkezelés gördülékenységének biztosítása érdekében, így a helyzet a kezdeti nehézségek után normalizálódik – tudatta a cég.

Hirtelen beüzemelés, hosszas finomhangolás

A Vodafone-éval lényegében megegyező tapasztalatokról számolt be a Magyar Nemzetnek a Telenor is. A társaság sajtóosztályán szintén azt emelték ki, hogy hirtelen kellett beüzemelniük az új adatkezelési rendszert, ezért annak finomhangolása még októberben is tartott. A cég igyekezett ugyanakkor megnyugtatni a fogyasztókat, gőzerővel dolgoznak azon, hogy a jogszabály által megkövetelt szolgáltatás fennakadás nélkül elérhető legyen.

A teljes cikket a Magyar Nemzet hétfői számában olvashatják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.