Sajnos módosítani kellett a német GDP-prognózist

Németországban jövőre egy százalék körüli lesz a gazdasági növekedés üteme a korábban prognosztizált 1,6 százalék helyett.

BuL
2012. 11. 01. 14:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Philipp Rösler ezzel megerősítette vezető német gazdaságkutató intézetek nemrégiben kiadott, hasonló előrejelzéseit. A kutatók október közepén ismertetett közös prognózisukban 1 százalékos GDP-növekedéssel számolnak 2013-ra, szemben a tavaszi előrejelzésben megadott 2 százalékkal.

Az idei növekedés viszont árnyalatnyit jobb lesz a vártnál Rösler szerint, 0,7 százalék helyett 0,8 százalék.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.