A tanácsadó közleménye szerint azért érdemes a változásokat követni, mert vannak passzusok, amelyek kiterjesztik az adóztatási lehetőségeket, míg mások hatására kedvezőbbé válik az osztalék forrásadóztatása. A tájékoztatás szerint Magyarország legtöbb hatályos adóegyezményét az 1970-80-as években kötötte, amelyek felülvizsgálata – a jelentősen megváltozott gazdasági és adózási környezet miatt – az elmúlt években kezdődött el.
A Nagy-Britanniával és Németországgal aláírt adóegyezmény tavaly év eleji változása után az idén január 1-jétől a Dániával, Katarral és Grúziával kötött adómegállapodások módosultak, az Egyesült Államokkal kötött új egyezmény hatályba lépése pedig az amerikai szenátus jóváhagyására vár – írták a közleményben.
A már módosított egyezmények mellett a többi között a Luxemburggal, Belgiummal, Svájccal, Ausztriával és Olaszországgal kötött adópaktumok módosítása is folyamatban van. A közeljövőben az előbb említetteken kívül Magyarország több más állammal kötött egyezményét tervezi újratárgyalni, valamint adóegyezmény megkötéséről tárgyal Irakkal, Szaúd-Arábiával, Ománnal és Panamával is – hívják fel a figyelmet.
„Magyarország kimagaslóan jó adóegyezmény-hálózattal rendelkezik: több mint 70 országgal van ilyen megállapodása, ami miatt vonzó célpont a nemzetközi viszonylatban működő cégek számára” – idézi a közlemény Szmicsek Sándort, a Mazars adópartnerét. A Mazars a világ 69 országában 13 ezer szakemberrel van jelen a könyvvizsgálat, a számviteli tanácsadás, az adó, jogi és tranzakciós szolgáltatások, valamint a pénzügyi outsourcing területén.
A társaság 1991 augusztusában nyitotta meg magyarországi irodáját, azzal a céllal, hogy segítse francia ügyfelei letelepedését Kelet-Közép-Európában. Azóta hazai ügyfélköre számos nemzetközi és magyar vállalkozással bővült, a cég pedig 110 szakemberrel jelenleg az ötödik legnagyobb könyvvizsgáló cég a magyar piacon.
Ukrajna meghosszabbítja a hadiállapotot és tovább mozgósít
