189 ezer pár cipő talált célba az elítéltek kezei közül

A múlt évben 189 ezer pár lábbelit értékesített és 1 milliárd 427 millió forintos árbevételt ért el az elítélteket foglalkoztató balassagyarmati Ipoly Cipőgyár Kft.

BuL
2013. 02. 20. 21:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lábbelik meghatározó részét – 187 ezer párat – belföldön értékesítették, kétezret pedig német, svájci és szlovák piacon. Néhány százalékos árbevétel-arányos nyeresége lesz a társaságnak, ami stabilan pozitív eredményt jelent – közölte Nemszilaj Sándor. A cipőgyár a térség jelentős munkaadója, tavaly átlagosan 401-en dolgoztak a cégnél. Közülük 163-an voltak munkaviszonyban, illetve a hivatásos állományban, és 238 fogvatartottat foglalkoztattak. A kft. központi telephelye Balassagyarmaton van, foglalkoztatás szempontjából a céghez tartozik a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet is. Balassagyarmaton 194, Egerben 44 fogvatartott dolgozott, ami azt jelenti, hogy a két börtön elítélt-állományának a 76 százalékát tudják foglalkoztatni.

Az Ipoly Cipőgyár Kft. 340 millió forintos fejlesztést hajtott végre 2012-ben egy Magyarországon egyedülálló direktfröccsöntő gépsor üzembe helyezésével, ami lehetővé teszi a termékskála bővítését, így megfelelő minőségben tudják gyártani a szolgálati félcipőket a rendészeti szervek számára.

Mint Nemszilaj Sándor elmondta, erre a fejlesztésre 100 millió forintot nyertek a Gazdaságfejlesztési Operatív Programban (GOP), emellett a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) pályázatán a személyi állomány képzésére 9 millió, a bérkompenzációs pályázaton 4 millió forintot nyert a gazdasági társaság, és jelenleg is folyamatban van egy innovációs célú GOP-pályázat.

Fontosnak nevezte az ügyvezető igazgató, hogy a vonatkozó belügyminisztériumi (BM-) és kormányrendeleteknek köszönhetően nőtt a gyár értékesítése, a kft. már három lábon áll. Ebből az egyik a BM-szervek részére történő szállítás, a másik a közbeszerzési eljárások, így több tízezer lábbelit adtak el a MÁV-nak és a postának, a harmadik a szabadpiac, ahol 25-30 partnerrel állnak üzleti kapcsolatban.

A kft. fő termékei a munkavédelmi, biztonsági egyen- és formalábbelik, de év végén munkavédelmi kesztyűk és egyszerűbb bőrdíszműves termékek gyártását is megkezdték.

Ebben az évben is cél, hogy egymilliárd forint feletti árbevételt és pozitív eredményt érjen el a cég, szeretnék tovább növelni a fogvatartottak foglalkoztatását, keresik a kisegítő bérmunka-lehetőségeket is. Tárgyalnak a honvédséggel bakancsok gyártásáról, a belügyi szerveket, a MÁV-ot és a postát új modellekkel keresik meg, emellett betanított és szakmunkások képzését is tervezik 2013-ban – közölte Nemszilaj Sándor.

A büntetés-végrehajtási szervezethez 12, a fogvatartottak kötelező foglalkoztatására alapított gazdasági társaság tartozik. A száz százalékban állami tulajdonú cégek a tavalyinál négy százalékkal több, összesen 3600 fogvatartottat foglalkoztattak 2012-ben. A tevékenységükből származó összesített nettó árbevételük várhatóan meghaladja a 11 milliárd forintot, összesített eredményük ennek nyolc százaléka körül várható.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.