Igencsak mellélőtt a Nemzetközi Valutaalap (IMF), amikor múlt heti elemzésében kritizálta a német gazdaságpolitikát, és sokkal gyengébb növekedést jósolt az országnak, mint amit a legfrissebb statisztikák előrejeleznek. A valutaalap éves szinten 0,3 százalékos GDP-bővülésre látott reális esélyt, miközben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat az első féléves adatok alapján 0,9 százalékos, vagyis háromszor nagyobb növekedést jelez előre.
A statisztikai hivatal adataiból az tűnik ki, hogy a meglódult német gazdaság motorja a belső fogyasztás bővülése volt az első fél évben. Az IMF kritikája annak tükrében tűnik még nagyobb melléfogásnak, hogy múlt heti országjelentésében még pont arra biztatta a német kormányt, hogy csökkentse az adókat a belső fogyasztás növelése érdekében.
A dokumentumban a valutalap arról értekezett, hogy a német bérszínvonal túl alacsony, amin a kormánynak mindenképpen változtatnia kellene, hogy az ország „gazdasága stabilabbá váljon”. Ezt a szervezet azzal magyarázta, hogy a német gazdaság minden tekintetben rendkívül ráutalt helyzetben van a világgazdaságra.
(Wiedemann Tamás)
A teljes cikket a szombati Magyar Nemzetben olvashatja.