Egy 7300 milliárdos bödön az osztozkodás tárgya

A 2004–2011 közötti időszak 1300 milliárd forintjánál hatszor több pénz felhasználására készül Pest megye.

BuL
2013. 10. 24. 9:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ambiciózus terveket készítenek elő a Pest megyei agglomeráció települései a következő uniós költségvetési ciklus forrásainak felhasználására – írta a Napi Gazdaság.

A lap csütörtöki számában Szűcs Lajos, a Pest Megyei Közgyűlés elnöke elmondta: a megyei önkormányzat előzetes felmérésében a 2014–2020-as uniós támogatási időszakra vonatkozóan 27 témában 1315 fejlesztési elképzelésről számoltak be az érintett helyhatóságok, amelyek összértéke 941,5 milliárd forint.

A Budapest és Pest megye között tavasszal kötött stratégiai együttműködéssel lehetővé válik, hogy a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Programban (VEKOP) 2014 és 2020 között rendelkezésre álló 7300 milliárd forint uniós forrásból az agglomerációs térség a korábbinál nagyobb arányban részesüljön. (2004 és 2011 között a főváros és a megye támogatásának aránya 3:1, az egy főre jutó dotációé pedig 4:1 volt, az időszakban összesen 1300 milliárd forint forrást osztottak szét) – emlékeztet a lap.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.