Lakáspolitika: a szakértők megmondták a tutit a kormánynak

A szakértők szerint az állam mérsékelt szerepvállalására vezethető vissza, hogy kevés lakás épül.

MTI
2015. 12. 26. 10:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Borsi László elmondta: ha az 5 százalékos áfa és a 10 millió forintos vissza nem térítendő támogatás – amit három gyerek vállalása esetén kapnak a családok – továbbá a 2-3 százalékos kamatozású hitel beindítja az építési piacot, az új projektek lakásai előértékesítésben már megjelenhetnek a jövő évi lakásvásár-kiállítás kínálatában is.

Mint arról az MNO is beszámolt : december 15-én az Országgyűlés a jelenlegi 27 százalékról 5 százalékra csökkentette az új építésű lakóingatlanok forgalmi adóját a 2016–2019 közötti négy évre. A képviselők 154 igen szavazattal, 8 nem ellenében és 7 tartózkodás mellett fogadták el a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető Rogán Antal és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter javaslatát, amelytől a kabinet a lakáspiac élénkítését, a gazdasági növekedés fellendítését, a foglalkoztatás bővülését, valamint az otthonteremtés esélyének javulását várja.

Még nem tudni, milyen feltételek mellett lesz igényelhető a három gyerek mellé kérhető tízmilliós lakásvásárlási támogatás és az azt kiegészítő tízmilliós szuperhitel, de az már most sejthető, hogy magasra kell tenni a lécet ahhoz, hogy az összeg nagysága ne vonzza a csalókat. Azok számára, akik valóban három csemetére vágynak, mindenképp hatalmas segítséget jelent a kibővített keret, ám biztos az is, még jó darabig nem a számukra folyósított tételek fogják bedönteni a költségvetést. Egyszerűen azért, mert jelen pillanatban hiánycikk az új lakás, amelyre igényelhető lenne az összeg. Cikkünket bővebben itt olvashatja.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.