Elsők közt fogadna vendéget Hajdúszoboszló

Megkezdték a felkészülést a nyári szezonra a legkedveltebb hazai fürdők – derül ki Magyar Nemzet körképéből. A hajdúszoboszlói Hungarospa csaknem félezer dolgozóját szakipari karbantartási, takarítási és fertőtlenítési munkákkal bízta meg a fenntartó, Gyulán 142-en kaptak különböző fürdőfelújítási, karbantartási feladatokat, és Sárváron is azért dolgoznak, hogy mielőbb fogadni tudják a vendégeket. A hajdúsági város és Sárvár fürdője is számol a belföldi vendégforgalom erősödésével, habár külföldiek 20 százalékos kiesését nehéz lesz pótolni.

2020. 05. 02. 9:33
null
Hajdúszoboszló, 2019. január 3. Az év végi ünnepnapokon, adventkor, karácsonykor, szilveszterkor, újévkor telt házzal üzemelt a Hungarospa Hajdúszoboszlói Zrt. Aqua-Palace Élményfürdője. Az új év első napjaiban is tart a téli strandszezon, a 13 medencét napi 1400 - 1600 főként orosz, ukrán, lengyel, román és magyar vendég keresi fel. MTVA/Bizományosi: Oláh Tibor *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítője közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt. Fotó: MTI/Oláh Tibor
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A strandon zajlanak a szezonelőkészítő munkák, amelybe – köszönhetően a Gazdaságvédelmi Akcióterv pályázatán elnyert támogatásnak – csaknem mind az 500 dolgozónkat bevonhattuk. A nyári szezonkezdést, amennyiben azt a járványügyi intézkedések lehetővé teszik, július 1-jére tervezzük. A strandidény pünkösdkor történő indítása viszont még álomszerűnek tűnik – közölte a Magyar Nemzet megkeresésére a hajdúszoboszlói Hungarospa Gyógyfürdő vezérigazgatója. Kurcsi Lajos hozzátette: – Felkészülünk arra, hogy a járvány miatti korlátozások enyhítése után az elsőként nyitó fürdőkkel egy időben fogadhassuk a vendégeket, természetesen az egészségbiztonságot előtérbe helyező óvintézkedésekkel.

Elmondta: a 800 millió forintra becsült idei bevételveszteség mellett is várható a belföldi vendégforgalom erősödése, ugyanakkor azzal is számolnak, hogy a magyar vendégek nem lesznek képesek pótolni a kieső külföldieket, mivel azok a főszezonban a fürdőzők csaknem felét tették ki eddig. – A hazai turistákat a SZÉP-kártyás fizetésre vonatkozó ajánlatokkal kívánjuk ösztönözni, és idén is bízunk abban, hogy megmarad Hajdúszoboszló hagyományosan erős lengyel, szlovák, román vendégforgalma. Ha a nyárra megnyílnak a határok, más országokból is megindulnak a vendégek – vélekedett Európa legnagyobb fürdőkomplexumának vezetője.

– Mind a 142 dolgozónkat bevontuk a karbantartási, felújítási, parkcsinosítási munkákba – válaszolta érdeklődésünkre a Gyulai Várfürdő ügyvezető igazgatója. Kun Miklós úgy látja: a március közepén elrendelt üzemszünet következtében az idei bevételek a legoptimistább becslések szerint is 40 százalékkal csökkennek. – Ezt az évet 300 millió forint veszteséggel zárjuk, megjegyzem 2019-ben az adózott eredményünk 260 millió forint volt – tette hozzá a fürdővezető.

– A már megszokott minőségű szolgáltatásokkal várjuk idén is a vendégeket, ezért dolgozik a fürdő 160 dolgozója – ezt már a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő marketingvezetője jelezte. Haller Ferenc elmondta, március közepétől június végéig vendégforgalmuk teljes kiesésével számolnak, júliusban előreláthatóan 70, az év további részében 50 százalékkal lesz kevesebb vendégük. – Várjuk a magyarokat, hiszen ők teszik ki a nálunk fürdőzők 60 százalékát. A sárvári TDM friss felmérése szerint a megkérdezettek 90 százaléka 2020-ban újra utazna, 89 százalékuk idehaza töltené el a szabadságát – tette hozzá.

Vannak elképzelések

Nem tudok kiemelni egyetlen egy javaslatot, sem, vannak folyamatban lévő és járvány utáni időszakra vonatkozó kérések, kezdeményezések a gondjaink orvoslására – válaszolta a Fürdővédelmi akciótervben felsorolt javaslataik kapcsán a Magyar Fürdőszövetség főtitkára. Balogh Zoltán emlékeztetett, a koronavírusjárvány kialakulásakor az elsők közt, és rendkívül gyorsan zuhantak a válságba a hazai termál- és gyógyfürdők, néhány nap alatt szinte eltűnt a vendégforgalom. Hozzátette: a szövetség ernyője alá tartozó csaknem száz fürdő együttesen 18 ezer dolgozót foglalkoztat, és a turisztikai ágazaton belül évi 70 milliárd forint árbevételt generál. – Kezdeményezzük például, hogy a kifejezetten a turizmus támogatására tervezett, 600 milliárd forintos kerettel bejelentett fejlesztési- és beruházási hitelprogramot ne csak a szállodák és éttermek számára tegyék elérhetővé – említette az egyik legfontosabb javaslatukat. Balogh Zoltán emlékeztetett, a terület fontosságát mutatja, hogy a hazai és a külföldi vendégek 71 százaléka olyan turisztikai desztinációkat választ, ahol gyógyfürdő is van. Kérdésünkre, hogy fertőzésveszély-mentes fürdők várják-e majd a nyári vendégeket, azt válaszolta, kezelt vízben nem, hogy nem terjed a vírus, hanem el is pusztul. Kijelentette: bizonyos korlátozásokkal már júniusban kinyithatnak a fürdők egyes részlegei, vagyis nem marad el a nyári szezon idén sem.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.