A kormány célja, hogy Magyarország gazdasági semlegességére épülve a gazdasági növekedés 2025-re meghaladja a három százalékot, miközben a fellendülés bevonó jellegéből adódóan a társadalom széles körei számára, különösen a családok, illetve a kis- és középvállalkozások számára is érezhető legyen. A kormány ennek érdekében dolgozta ki a 21 pontból álló Új gazdaságpolitikai akciótervet, amely három fő pillérre épül: a jövedelmek vásárlóerejének növelésére, a megfizethető lakhatás biztosítására, valamint a Demján Sándor-programra, amely a hazai kkv-k méretének megduplázását hivatott támogatni.

A Demján Sándor-program 2025-ben összesen 1400 milliárd forintot mozgat meg a hazai kis- és középvállalkozások versenyképességének és termelékenységének növelése, exporttevékenységük ösztönzése és méretugrásuk elősegítése érdekében.
A Demján Sándor-program 8+1 intézkedést tartalmaz, amelyek elérhetőek a program hivatalos oldalán.
Ezek az alábbiak.
A kkv-k beruházásait és versenyképességét támogató tőkeprogram:
Bejelentették, hogy a hazai kkv-k kapacitásbővítésének, digitalizációs fejlesztéseinek, energiahatékonysági, valamint vállalkozásfejlesztéshez kapcsolódó beruházásainak támogatása érdekében a Demján Sándor-tőkeprogram részeként a gyors növekedést tervező vállalkozások mindössze évi ötszázalékos kamaton juthatnak hatéves időtartamra száz-kétszázmillió forintos fejlesztési forráshoz. A kormány százmilliárd forintos keretösszeget biztosít a program megvalósítására. A programra az előregisztrációja december 4-én kezdődött az MKIK oldalán, és 2025. február közepétől indul a hivatalos jelentkezés is a forrásokra.
„1+1” kkv beruházás-élénkítő támogatási program:
A kormány bejelentette, hogy a hazai kkv-k beruházási aktivitásának növelése, termelési kapacitásuk fejlesztése érdekében ötvenmilliárd forintos keretösszeggel elindítja az 1+1 kkv beruházás-élénkítő támogatási programot. A támogatás legfeljebb ötvenszázalékos intenzitású, a cégek öt–kétszázmillió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphatnak a fejlesztéseikhez és eszközbeszerzéseikhez. Az átlagos támogatási összeg százmillió forintra becsülhető, összességében körülbelül öt-hatszáz vállalkozás fog támogatásban részesülni, ezáltal a kormány legalább százmilliárd forintnyi beruházás megvalósulásához járulhat hozzá. A programra az előzetes regisztráció december 6-án kezdődött.