A bankok évről évre versenyt futnak a fiatal ügyfelekért, hiszen a diákszámlákon keresztül gyakran többéves, később prémium ügyféllé váló kapcsolatok alapozhatók meg. A digitálisan nyitott számlákra érkező bónuszok és az egyre rugalmasabb konstrukciók mellett ma már a megtakarítási ösztönzők, valamint az appalapú pénzügyi edukáció is a termékek szerves része – közölte a Money.hu

A money.hu szerint azért érdemes időben tájékozódni, mivel a legtöbb bónusz kizárólag korlátozott ideig elérhető.
- A Gránit Bank akár 60 000 forintos bónuszt kínál szelfis számlanyitásért és ajánlókód használatáért; a Gránit Diákszámla 26 éves korig feltétel nélkül díjmentes.
- Az OTP Junior számlája 30 000 forintos jóváírást ad, ha a fiatalok perselyt is nyitnak és vásárolnak bankkártyával, további 10-10 000 forint ajánlási bónusszal.
- Az Erste online számlanyitásért 40 000 forint díjkedvezményt kínál, amit értékpapírszámla nyitásával újabb 40 000 forinttal lehet növelni.
- Az UniCredit Diákszámla Zéró mellé 35 000 forintos bónusz, valamint akár megduplázható ajánlási díjak járnak.
- A CIB, a K&H és a Raiffeisen is 30–40 000 forint közötti jóváírásokkal és 5–20 000 forintos ajánlási bónuszokkal csábítják a fiatalokat.
A banki akciók időben korlátozottak, így a diákoknak érdemes minél hamarabb dönteniük. A legtöbb esetben az online számlanyitás gyors, mobilapplikáción keresztül is elérhető, a bónuszok jóváírásának feltételei viszont bankonként eltérhetnek. A különböző, bankok által kínált bónuszok és kedvezmények jelentős segítséget nyújthatnak a diákoknak a tanévkezdés anyagi terheinek könnyítésében, ugyanakkor a portál szakértői arra is figyelmeztetnek, hogy ne csak az ajándék pénz összege legyen döntő.
Fontos megnézni azt is, hogy hány éves korig használható és meddig díjmentes a számla. A számlavezetési és bankkártyadíjak is lényeges szempontok a választásnál, különösen, ha az ingyenes feltételek idővel megszűnnek
– emelte ki Korponai Levente, a Money.hu vezetője. A Gránit, az MBH és az OTP bankok diákszámlái díjmentesek mind számlavezetési, mind kártyadíjban. A többi banknál a diákszámlák éves szinten 2692 és 7780 forint közötti összegbe kerülhetnek.