Sasokkal és sólymokkal a kirgiz tradícióért

Elkezdődött Kirgizisztánban a hagyományos vadászati fesztivál, a Salburun.

MNO
2015. 10. 27. 19:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Salburun vadászati fesztivál évente két napig lázban tartja a hagyományőrző kirgizeket, ám nem csupán helyiek érkeznek az eseményre: igen népszerű az ausztrálok, amerikaiak és angolok körében is – nemcsak résztvevőkként, hanem nézőkként is.

Noha a fesztivált 1997 óta rendezik meg, a tematika az ázsiai tradíciókra épül: a vadászok kutyáikkal, sasokkal és sólymokkal versenyeznek a legjobb címért. A madarakat már egészen korán elkezdik kiképezni az ölésre, mely egyben a fesztivál utolsó eseményének gerincét is adja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.