Egy hat méter hosszú nagy ámbráscet tetemére Stromboli szigetének közelében bukkantak – jelentette az ANSA hírügynökség.

Ukrajna hadiüzemei hibás lőszereket gyártottak
A cég több mint 120 ezer hibás aknavető gránátot szállított.
Egy hat méter hosszú nagy ámbráscet tetemére Stromboli szigetének közelében bukkantak – jelentette az ANSA hírügynökség.
A Greenpeace környezetvédő szervezete pénteki közleménye szerint négy másik nagy ámbráscet tetemét is észlelték, egyiket Favignana-sziget közelében, másik hármat Cefalu, Palermo és Milazzo strandjaira sodorta a víz.
Az állatorvosok megvizsgáltak már három tetemet, kettőnek emésztőrendszerében műanyagot találtak.
„Csak a részletes boncolás fogja felfedni, mi ölte meg az állatokat” – idézte a közlemény Sandro Mazzariolt, a Páduai Egyetem professzorát.
„Aggodalomra ad azonban okot, hogy az első elemzések műanyagot mutattak ki három elpusztult állat közül kettő gyomrában. Ez megerősíti azt, hogy ez a szennyezés jelentős mértékű a tengerek mélyén is és leginkább a fiatal állatokat veszélyezteti” – tette hozzá.
Márciusban Szardínia szigetén huszonkét kiló műanyaghulladékot találtak egy partra vetődött és elpusztult nagy ámbráscet gyomrában. A vemhes tengeri emlősben egy 2,4 méteres magzatot is találtak. A műanyagszemét az állat gyomrának kétharmadát foglalta el. Az ámbráscet gyomrából kiszedett szemétben akadt kábelburkolat, összegabalyodott halászháló, műanyag tányér és bevásárlószatyor, továbbá egy mosóporos zacskó.
A nagy, más néven óriás ámbráscet kihalófélben van a Földközi-tengerben.
A cég több mint 120 ezer hibás aknavető gránátot szállított.
Lavrov szerint Washington is belátta, hogy harmadik világháborút kell elkerülni.
A szardíniai származású bíboros a Vatikán egyik legbefolyásosabb személye volt.
A Red Eléctrica már februárban figyelmeztetett.
Menczer: A teljes magyar dollármédia cinkos, támogatnak egy hazaárulót – videó
Visszatérnek Magyarországra a híres Jawa motorkerékpárok
Kvíz: igazi Disney-szakértő vagy, ha tudod mind a 10 helyes választ
Autópálya-matrica: Lázár János különös döntést hozott – akinek ilyen járműje van, nem kell többé útdíjat fizetnie Magyarországon
„Végignéztem a fiam halálát, miután az orvosok azt mondták, hogy a rákja fogfájás”
Nyílt levélben követelik 180 ezer katona Ukrajnába küldését, Magyar Bálint is aláírta + videó
Zelenszkij hihetetlen dolgot mondott Trumpnak
Kézilabda: Bodó Richárd nem kapott meghívót Chema Rodrígueztől
Szoboszlai haragosa miatt a Real Madrid most kénytelen négymillió eurót fizetni!
Nyert a józan ész, a futball szerelmesei ingyen nézhetik a BL idei elődöntőit és döntőjét
Ukrajna csatlakozása megtorpanhat a magyar vétó miatt
Bellingham felháborító tette után a távozását követelik a Real Madridnál
A cég több mint 120 ezer hibás aknavető gránátot szállított.
Lavrov szerint Washington is belátta, hogy harmadik világháborút kell elkerülni.
A szardíniai származású bíboros a Vatikán egyik legbefolyásosabb személye volt.
A Red Eléctrica már februárban figyelmeztetett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.