Hofer szerint a megállapodás a botrányos felvétel körülményeinek teljes körű feltárásáig érvényes.

Elon Musk a földbe döngölte Zelenszkijt
Az európai vezetők jelenleg Brüsszelben tárgyalnak Ukrajna támogatásáról.
Hofer szerint a megállapodás a botrányos felvétel körülményeinek teljes körű feltárásáig érvényes.
Strache Facebook-bejegyzésben megerősítette a megállapodást.
Az FPÖ volt vezetője mindössze napokkal a belpolitikai válságot kirobbantó és az osztrák kormánykoalíció felbomlását előidéző felvétel nyilvánosságra hozatala után szerzett mandátumot az EP-választásokon úgynevezett elsőbbségi szavazatokkal. Ausztriában ugyanis a választópolgárok nemcsak pártlistákra szavazhattak, hanem megjelölhették azt is, ha egy bizonyos jelöltet támogatnak. A 49 éves Strache ilyen módon szerzett 44 750 elsőbbségi szavazatot. Az FPÖ 17,2 százalékos választási eredményével három képviselőt küldhet az EP-be.
Strache egyelőre nem döntötte el, hogy elfogadja-e EP-mandátumát. Keddi Facebook-üzenetében hangsúlyozta: „Nem rólam van szó, hanem arról, hogy mi a legjobb a pártnak és Ausztriának”.
Ausztriában a kormányválság május 17-én robbant ki, miután két német lap nyilvánosságra hozott egy videofelvételt, amely súlyosan kompromittálja Strachét, az akkori alkancellárt – egyszersmind az akkori kormánykoalícióhoz tartozó FPÖ azóta lemondott elnökét -, továbbá Johann Gudenust, a párt időközben szintén lemondott frakcióvezetőjét. Strache az Ibizán rejtett kamerával készült felvételen magát egy orosz oligarcha unokahúgának kiadó nővel tárgyalt, akinek párt- és médiatámogatásért cserébe zsíros állami megbízásokat ígért. Strache nem tagadta a felvétel valódiságát, de „ócska bűnözői ármánykodásnak” nevezte a botrányt.
Az APA osztrák hírügynökség a Falter című hetilap szerdán megjelenő számára hivatkozva azt jelentette, hogy az újság egy régi fényképet tett közzé az akkor 21 éves Strachéról, aki egy térkép előtt áll, amely Németországot az 1939-es határaival mutatja, valamint egy üdvözlőlapot 1990 novemberéből, amit állítólag így írt alá: „Heil, Németország, Boldog Heinrich”.
A lap szerint Boldog Heinrich (Heinrich der Glückliche) volt Strache tagsági neve a Vandalia ifjúsági szervezetben.
A szabadságpárti politikus szintén a Facebookon foglalt állást ezzel kapcsolatban: „Ezeknek a képeknek semmi közük a nemzetiszocializmushoz vagy a nácikhoz”. Mint írta, a térkép német nyelvcsoportokat és letelepedési területeket jelölt a második világháború kitörése előtt.
Az európai vezetők jelenleg Brüsszelben tárgyalnak Ukrajna támogatásáról.
Macron tegnapi beszédében hívta fel a figyelmet arra, hogy az EU-nak erősebb védelmi együttműködésre van szüksége.
Javában tart az Európai Tanács csúcstalálkozója.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter békéről és energiabiztonságról tárgyalt Pozsonyban.
Bródy János ugyanaz volt a „szocializmusban”, mint Hofi Géza - a népszerű színész-énekes szerint
Erről beszélt Zelenszkij az uniós csúcson
„Igyunk egy söröcskét” – Gulácsi csomagol és még ma elrepül Lipcséből
Fontos bejelentést tett a gépjárműadóval kapcsolatban a NAV – erre érdemes figyelni
Elátkozott faládát vitt haza a turkálóból egy magyar nő
Ferenc pápa az életéért küzd, aggasztó hírek érkeztek
Sokkoló a francia sportnapilap címlapja, üvölt a düh és a fájdalom a Liverpool győzelme után
Keller Ákos szépen búcsúzott
Fegyverkezési versenybe hajszolná Európát Donald Tusk
Meglepő helyről szálltak bele páros lábbal a brüsszeli háborús tervekbe
Különösen izgalmas felfedezést tettek, megoldódhat a Loch Ness-i szörny rejtélye
Macron szavait világháború követheti
Az európai vezetők jelenleg Brüsszelben tárgyalnak Ukrajna támogatásáról.
Macron tegnapi beszédében hívta fel a figyelmet arra, hogy az EU-nak erősebb védelmi együttműködésre van szüksége.
Javában tart az Európai Tanács csúcstalálkozója.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter békéről és energiabiztonságról tárgyalt Pozsonyban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.