Utcán hőbörgő fiatalok tűzijátékkal lőtték egy francia rendőr házát
Egy francia rendőr lakhelyét támadták meg azok a randalírozó fiatalok, aki napok óta rettegésben tartják Tourcoing település lakóit. Az otthonukban békésen vacsorázó franciákat minden éjjel emberekre, épületekre kilőtt tűzijátékok, valamint égő autók és kukák rémítik.
A támadók tűzijátékokat lőttek ki egy francia rendőr lakóházának a homlokzatára. A nyomozás egyelőre azt vizsgálja, hogy az épületet a benne lakó rendőr miatt vették-e célba, vagy az esemény „csak” a szokásos éjszakai randalírozás része volt.
Az éjszakai tűzijátékos gyújtogatás és randalírozás még április 17-én kezdődött Tourcoingban, miután a rendőrség beavatkozott egy esti autós rodeóba.
Forrás: SputnikNews
Norvégia „kölcsönadja” a nem használt vakcináit
Hetek óta szünetelteti az AstraZeneca-oltóanyagok beadását Norvégia, ezért úgy döntött, hogy a raktáron lévő adagokat átadja Svédországnak és Izlandnak. Az előbbi kétszázezer darabot, míg a szigetország 16 ezret kap.
A norvég egészségügyi miniszter, Bent Høie ugyanakkor hozzátette, hogy ha országa ismét engedélyezi a brit–svéd vakcina használatát, az oltóanyagot visszakéri skandináv szomszédaitól. Jelenleg Svédországban is korlátozott az AstraZeneca-oltóanyag használata, csak a 65 felettieknek engedélyezett.
Forrás: Dagens Industri
Indiai vírust hordozó diákcsoport fertőzhetett Párizs és Belgium között
Csütörtökön megérkezett Belgiumba a B.1.617 néven azonosított szuperagresszív indiai koronavírus-variáns. A vírust egy indiai diákcsoport tagjainál fedezték fel Belgiumba érkezésükkor. A diákcsoport a párizsi Charles de Gaulle repülőtérre érkezett Indiából, a francia repülőtérről pedig egy távolsági buszjárat szállította őket Belgium flamand régiójába számos más belga állampolgárral együtt. A több mint háromórás buszút után a koronavírus-fertőzött diákcsoport tagjait karanténba helyezték.
Indiában a dupla variánsként is emlegetett vírus jelenleg naponta több mint háromszázezer új fertőzésért felelős, holott az 1,3 milliárd lakosú Indiának korábban már sikerült a fertőzéseket minimalizálni. Eközben Franciaország kormánya csütörtök este jelentette be a fokozatos nyitásra kidolgozott terveit.
Forrás: Francetvinfo