Újabb szintre lépett a Twitter-cenzúra

Letiltottak egy transznemű férfit a Twitteren, mert kritizálta a gyermekek nemváltoztatását, és rávilágított arra, hogy a nemváltás és az azzal járó negatív hatások egy életen át tartanak – írja a V4NA Hírügynökség.

Forrás: V4NA Hírügynökség2021. 08. 10. 13:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A New Yorkban élő 48 éves transzszexuális Scott Newgent egy életre kitiltották a Twitterről, miután figyelmeztetéseket tett közzé a gyerekek nemváltoztatásával kapcsolatban. A férfi kiemelte, hogy a pubertásblokkolók és a hormonkezelések hatására a gyerekek fokozottan ki vannak téve a depressziónak.
 

Scott két évvel ezelőtt kötelezte el magát amellett, hogy a tájékozatlanabb szülőket megismertesse a gyermekek korai nemváltásával járó problémákkal, emellett kimondta, hogy „a kiskorú gyermekek nem rendelkeznek kellő kompetenciával ahhoz, hogy felmérjék a saját pszichológiai helyzetüket, vagy hogy megértsék mi az az élethosszig tartó függőség, és a nemváltó műtét”.

 

– Azokat a mozgalomvezetőket és aktivistákat, akik a nemiséggel kapcsolatos véleményüket folyamatosan közzéteszik a Twitteren és a mainstream médiában, csak „nemi misztikusoknak” nevezem. Támogatják a gyerekek nemi diszfóniáját, annak érdekében, hogy a gyerekek kiválaszthassák a saját nemi identitásukat. A bátorítás, és a transz mozgalom beavatkozásai után viszont a kissé zavart gyermekek fognak megfizetni mindenért – mondta a transznemű aktivista.
 

A Twitter az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt fektetett a transzfób megjegyzések eltüntetésére, míg más gyűlöletkeltő bejegyzéseket nem törölt a közösségi média platform algoritmusa. A Digitális Gyűlölet Elleni Központ megállapította, hogy a Twitter és a Facebook csupán minden kilencedik antiszemita bejegyzést távolította el a vizsgált hathetes időszakban. A bejegyzések között szerepelt holokauszttagadás, náci szimbólumok használata, valamint a holohoax és a killthejews hashtagek is.
 

Scott mondanivalója a kommentelők szerint nem transzfób módon, hanem objektíven tárgyalja a nemváltoztatással járó problémákat. A bejegyzéseiben nem tagadja a nemi diszfória létezését és megérti, hogy néhány gyermeknél szükséges a pubertásgátló. Scott emellett rendszeresen üzent a szülőknek, amelynek célja, hogy minél hamarabb rájöjjenek, hogy mit tesznek a gyermekükkel.
 

– Az összes szülőnek azt mondom, hogy nincs joga eldönteni a gyermek nemét, vagy azt, hogy megváltoztassák a nemét. A nemváltoztatás a felnőttekre tartozik, és rengeteg olyan negatív hatással, illetve következményekkel jár, amit egész életen át el kellene viselni – teszi hozzá Scott.
 

Scott nem az első tagja a transz közösségnek, akik fel mertek szólalni a gyermekek védelmében, és ezért törölték őket a Twitterről. Korábban Graham Linehan transznemű angol komikus és író profilját is törölték, miután a transzneműség hátrányairól tweetelt. Azóta a férfi létrehozott egy saját csatornát, aminek segítségével e-mailen keresztül kommunikál a szimpatizánsaival.

 

Maya Forstater kutatót pedig az állítólagosan transzfób bejegyzése után elbocsájtották a kutatói állásából, és kitiltották a Twitterről, mert azt írta, hogy „a nem megváltoztathatatlan, és nem keverendő össze a nemi identitással”. Az eset után a nő beperelte a közösségi média platformot, és másodfokon meg is nyerte a pert, a bíróság pedig kimondta, hogy „kritikus meggyőződése az egyenlőségi törvény hatálya alá tartoznak, mivel az írásával nem támogatta a transznemű személyek jogfosztását”.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.