Matagalpa püspökét februárban 26 évi börtönbüntetésre ítélték és nicaraguai állampolgárságától is megfosztották, miután nem volt hajlandó felszállni arra a repülőgépre, amelyen politikai foglyokat deportáltak a közép-amerikai országból az Egyesült Államokba.
A gépen 222 politikai fogoly hagyta el Nicaraguát.
Daniel Ortega elnök vezette nicaraguai hatóságok a múlt héten mind az öt, Álvarez püspök által irányított rádióállomást megszüntették. Álvarez tiltakozott a döntés ellen, de a helyi távközlési hatóság indoklása szerint a rádióállomások nem rendelkeztek a megfelelő engedélyekkel, holott a püspök maga nyújtotta be őket. Rolando Álvarez az egész egyház képviselőjeként a politikai vezetés össztüze alá került, mert már több éve fő vallási szószólója a kormánykritikus tüntetéseknek.
Daniel Ortega kormányzata egyre jobban elszigetelődött nemzetközileg, mióta a karhatalom leverte a 2018-as utcai tüntetéseket. A korábbi sandinista gerillavezérből lett elnök azt állítja, hogy a 2018-as tiltakozássorozat összeesküvés volt a megbuktatására.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!